2011 Rugpjūčio 12

Lietuvos keliuose – 4 naujos žiedinės sankryžos, 15 km dviračių takų

veidas.lt

ES lėšomis diegiant eismo saugos ir aplinkosaugos priemones, Lietuvos keliuose šį mėnesį baigiamos įrengti keturios žiedinės sankryžos bei devyni pėsčiųjų ir dviračių takai, kurių bendras ilgis – daugiau kaip 15 km. Bendra šių darbų vertė – 13,3 mln. litų.

Žiedinės sankryžos įrengtos rekonstruojant pavojingas trišales ir keturšales sankryžas Vilniaus, Tauragės ir Rietavo rajonuose. Atlikti darbai turėtų panaikinti “juodąsias dėmes”, kurios buvo susidariusios dviejose iš keturių rekonstruojamų sankryžų: prie Naujosios Vilnios esančioje kelių Naujoji Vilnia–Rudamina ir Vilnius–Šumskas sankryžoje bei netoli Tauragės esančioje kelių Tauragė–Pašventys ir Stragutė–Eržvilkas sankryžoje.

Pėsčiųjų ir dviračių takai baigiami rengti devyniose gyvenvietėse, kurias kerta intensyvaus eismo valstybinės reikšmės keliai. Šie darbai pagerins eismo sąlygas Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus regionuose. Tyrimų duomenimis, kelio ruože, prie kurio nutiesiamas dviračių takas, 5 kartus sumažėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės.

Tęsiant eismo saugos priemonių diegimą, iki lapkričio mėnesio šalyje bus rekonstruota dar 11 sankryžų, dauguma jų – į žiedines. Taip pat bus nutiestas 4 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas, kuris sujungs Druskininkus, Neravų gyvenvietę ir Viečiūnus.

Minėti darbai yra antrasis eismo saugos ir aplinkosaugos priemonių diegimo etapas, vykdomas įgyvendinant 2007–2013 m. laikotarpio Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę “Kelių tinklo tobulinimas gerinant saugų eismą ir mažinant neigiamą poveikį aplinkai”. Bendra projekto vertė – 34,3 mln. Lt. Jam suteikta 28 mln. Lt Europos regioninės plėtros fondo parama.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...