2014 Birželio 14

Lietuvos baleto trupėje – vis daugiau tautybių

veidas.lt


Po trečios tarptautinės šokėjų atrankos mūsų baleto trupė pasiūlė darbo vietas prancūzei ir šokėjų porai iš Ispanijos.

Rečiau Nacionalinio operos ir baleto teatro baleto spektaklius lankantys žiūrovai, peržvelgę atlikėjų sąrašą, neretai sutrinka: ar scenoje – tikrai mūsų, Lietuvos, teatro trupė? Tarkim, neseniai vykusioje „Sniego karalienės“ premjeroje vien japoniškų pavardžių atlikėjų sąraše figūravo trys. O ir kitų tautybių – mirga marga…

Rūta Butvilienė, teatro baleto direktorė, klausydama tokių kalbų šypsosi: iš tiesų trupėje jau ketvirtus metus baigia japonų šokėjų pora – tai Haruka Ohno ir Yuhi Yonekura. O pačią Sniego karalienę premjeriniuose spektakliuose šoko viešnia iš Londono – Anglijos nacionalinio baleto trupės solistė Erina Takahashi. Štai ir visas japonų antplūdis…

Tačiau tikra tiesa, kad neseniai įvyko trečioji teatro skelbta tarptautinė baleto artistų atranka, o po jos į trupę pakviesta viena balerina iš Lietuvos, viena – iš Prancūzijos ir šokėjų pora iš Ispanijos. Be to, sugrįžta anksčiau čia šokusi, o vėliau Šveicarijoje baleto pedagoge dirbusi lietuvaitė Agnė Ramoškaitė.

„Tačiau tai kol kas – tik kvietimai. Laisvi užsienio šokėjai dažnai savo jėgas bando kelių teatrų atrankose, o iš gautų pasiūlymų, suprantama, renkasi geriausią. Todėl ne visi pakviestieji atvyksta“, – aiškina baleto direktorė.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 232014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-23-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...