2013 Rugsėjo 12

Klaipėdos lėlių teatre – mažasis sezono atidarymas su gausia programa

veidas.lt

 

Rugsėjo 14 d., šeštadienį, Klaipėdos lėlių teatras, praėjusią savaitę pakvietęs į pirmąjį šio sezono spektaklį, kuris buvo skirtas suaugusiųjų publikai, plačiai atvers duris jauniausiesiems žiūrovams. Mažasis sezono atidarymas – ne toks jau mažas: svečių laukia režisierės Karolinos Jurkštaitės premjera „Arbatėlė“ ir susitikimas su iliustratore bei animacijos kūrėja Rasa Joni.

Žmogaus ir lėlės stebuklas

„Arbatėlė“ – ar gali būti kas tinkamesnio rudens savaitgalio vidurdieniui? Kaip H. K. Anderseno pasakoje apie šeivamedžio močiutę, arbatos gėrimas yra atspirtis netikėčiausių įvykių virtinei, kuri laukia režisierės Karolinos Jurkštaitės sukurtoje istorijoje. Kviečiame pamatyti, išgirsti ir pajausti rugsėjo 14 d. bei rugsėjo 15 d. lygiai 12 valandą.

 

„Šis spektaklis – apie tai, kiek daug įvairių dalykų turime savyje ir kaip įdomu juos atrasti, pažinti bei išreikšti“, – sakė režisierė, darbe įgyvendinanti seniai puoselėtą idėją pasitelkti neįprastus aktorius – oro balionus. Be to, į žanrų sintezę linkstančios menininkės sumanymu, scenoje pasirodys ir dramos aktoriai, ir lėlės. K. Jurkštaitės nuomone, scenoje atgyjančios lėlės stebuklą dar labiau sustiprina gyvo aktoriaus dalyvavimas. Spektaklyje vaidina Erika Mažulienė ir Justina Jukonytė, muziką kūrė Aušra Vaštakaitė, dailininkė – Viktorija Dambrauskaitė, kūrybinė konsultantė – scenografė Renata Valčik.

 

„Arbatėlė“ – jau trečiasis spektaklis, režisierės K. Jurkštaitės sukurtas kartu su aktorėmis E. Mažuliene bei J. Jukonyte. Beje, griežto funkcijų susiskirstymo trijulė nepripažįsta – kūrybos virtuvėje visos dalyvės yra vienodai aktyvios ir dažnai nė nepajunta, kaip prabėga kelios repeticijų bei diskusijų valandos.

 

Susipažinusios studijų metu, kolegės greitai suprato turinčios panašių idėjų ir skirtingų žinių bei patirčių, kurias sujungia Klaipėdos lėlių teatro scenoje. Anot J. Jukonytės, lėlių teatras suteikia galimybę naujai atrasti savo kūrybiškumą bei pritaikyti aktorystės įgūdžius. „Esminis mano atradimas buvo lėlių teatro, kuri įsivaizdavau kaip tradicinius marionečių spektaklius, galimybės. Karolina kuria objektų, formų teatrą, kuris netelpa į įprastinius standartus“, – antrino E. Mažulienė.

 

Bilieto kaina – 12 Lt. Bilietus galite įsigyti Klaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4) II-V 13.00–17.00 val. bei 1 val. prieš spektaklį. Bilietus rezervuokite tel. (8-46) 239932.

Kūrybiškumo valandėlė su Rasa Joni

 

Rugsėjo 14 d. atėjusiųjų į premjerinį spektaklį 11.30 val. laukia staigmena – pažintis su visais atžvilgiais ryškia iliustratore Rasa Joni. Jos darbų paroda teatre veikia rugsėjo-lapkričio mėnesiais.

 

Vilniuje gyvenanti animacinių filmų kūrėja bei prodiuserė, knygų vaikams bei iliustracijų autorė, edukacinių programų organizatorė bei vedėja parodoje pristato savo knygų „Žvaigždėtasis Arkliukas ir Meškiukas Panda“, „Mano draugas Paukštelis“, Romo Sadausko knygos „Kaip tapti karaliumi“ iliustracijas bei darbus, papuošusius Pietų Korėjoje išleistas knygas mažiesiems. Bendradarbiavimas su tolimąja šalimi užsimezgė Rasai nusiuntus savo kūrybos pavyzdžius į vieną Pietų Korėjos leidyklą. O šiuo metu mažieji korėjiečiai gali vartyti jau apie aštuonetą lietuvės iliustruotų knygų.

 

„Konkurencija tarp iliustratorių – didžiulė. Ne dailininkui visos vaikų knygų iliustracijos atrodo lyg ir vienodos, kurti jas nori daugelis. Sėkmės paslaptis kiekvienu atveju yra individuali“, – sakė menininkė, taip pat bendradarbiaujanti su Italijos, Švedijos, Amerikos, Anglijos, Kanados leidyklomis. Rasos Joni iliustruotos bei maketuotos knygos nesyk buvo pripažintos gražiausiomis knygomis vaikams, iliustracijos eksponuotos daugelyje parodų Lietuvoje ir užsienyje, o visi sukurti animaciniai filmai buvo nominuoti valstybiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose bei pelnė ne vieną apdovanojimą.

„Labai mėgstu piešti ilgaausius zuikius su dryžuotom ausim. Dar gėles ir debesis. Ir katučius. Dryžuotus arba taškuotus. Spalvotus ir dekoratyvius. Laimingus ir liūdnus. Turiu šiltą, minkštą ir murkiančią katelę namie. Ji – mano draugė. Kartais ją piešiu“, – savo žaismingų personažų istorijas atskleidžia autorė.

Rasos kūryba susilaukė dėmesio jai dar mokantis vidurinėje mokykloje – 2000 metais buvo surengta autorinė tapybos paroda, o 2001 metais ji tapo respublikinio moksleivių kūrybinių darbų konkurso, skirto J. Grušo 100-osioms gimimo metinėms, laureate.

Lavinti kūrybiškumą nevėlu niekada, bet anksčiau pradėjęs, greičiau patirsi ir veiklos grąžą. Tad Klaipėdos lėlių teatras primena, jog Karakumų asilėlis paskelbė registraciją į savo vardo mokyklėlę, kurioje laukiami ikimokyklinio amžiaus vaikai nuo vienerių metukų drauge su tėveliais. Mokyklėlės tikslas – supažindinti mažiausiuosius su lėlių teatru, mokyti reikšti mintis, nebijoti išreikšti save ir pažinti kitus. Registracija vykdoma tel. (8-46) 239932 bei elektroniniu paštu klaipedosleles@gmail.com iki rugsėjo 27 d. Karakumų asilėlio mokyklėlės mokslo metai prasidės spalio 8 d.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...