2014 Balandžio 03

Klaipėdiečių „Meilės eliksyras“ apdovanotas „Padėkos kauke“

veidas.lt


Tarptautinės teatro dienos proga Klaipėdos teatralams buvo įteikti tradiciniai teatro menininkų apdovanojimai – „Padėkos kaukės“. Šiemet jos skirtos dvi. Pirmąja „Padėkos kaukė“ apdovanotas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklis „Meilės eliksyras“. Antrąja – Klaipėdos dramos teatro aktorius Edvardas Brazys.
Klaipėdos savivaldybės ir Lietuvos teatro sąjungos Klaipėdos skyriaus įsteigtiems prestižiniams apdovanojimams, kuriais įvertinami Klaipėdoje kuriančių teatralų nuopelnai menui ir geriausi teatrinio sezono darbai, šiais metais buvo pasiūlyta per 50 kandidatų. „Padėkos kaukių“ komisijai devyniose nominacijose teko rinktis iš 24 teatralų.
Metų spektakliu pripažintos ir „Padėkos kaukę“ pelniusios G. Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ kūrybinė grupė buvo išskirta ir kitose nominacijose. Spektaklio režisierė Daina Adama Adamkevičiūtė buvo nominuota metų režisieriaus, dailininkė Marta Vosyliūtė – metų dailininko, solistas Tomas Pavilionis – metų aktoriaus kategorijose.
Tiesa, šio Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklio kūrybinė grupė buvo nominuota ne tik „Padėkos kaukėms“, bet ir „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimams. Į aukščiausią šalies teatro menininkų apdovanojimą pretendavo Nemorino vaidmenį G. Donizetti komiškoje operoje „Meilės eliksyras“ sukūręs solistas Tomas Pavilionis bei Adinos partiją atliekanti Inga Šlubovska.
„Padėkos kauke“ apdovanojamas jau antrasis teatro pastatymas – pirmoji teko geriausiu 2011 m. spektakliu tituluotam G. Puccini operų diptikui „Sesuo Andželika“ ir „Džanis Skikis“.
Tarsi gurkšnis malonumo
Pasaulinę šlovę pelniusios Gaetano Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ (it. „L‘elisir d‘amore“) premjera Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre įvyko 2013 m. rugpjūtį. Lietuvoje nebe pirmąkart statoma opera šįkart suskambėjo italų kalba, o veiksmas iš XIX a. Italijos kaimo persikėlė į šiandieninį uostamiestį su aiškiai atpažįstama pajūrio atmosfera, krantinės, kavinės motyvais, laivų, poilsiautojų ir turistų dvelksmu.
Klaipėdoje statyti G. Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ ėmėsi iš Vienos (Austrija) atvykusi režisierė Daina Adama Adamkevičiūtė, dirigentas Dainius Pavilionis, dailininkė Marta Vosyliūtė, choreografas Gintaras Tubelis ir vaizdo projekcijų autorius Darius Vaičekauskas. Su šiuo pastatymu Klaipėdoje dirbo ir iš Milano atvykęs vokalo pedagogas, pianistas Marco Borroni.
Pasak operos režisierės D. Adamos Adamkevičiūtės, spektaklis neapsiriboja XIX a. žmogui būdingomis „juoda-balta“ charakteristikomis: „jis šviesus, elegantiškas, muzikalus, lengvas ir vasariškas. Tarsi didelis gurkšnis malonumo“.
Spektaklio dirigentas Dainius Pavilionis akcentavo, jog Klaipėda anaiptol nėra periferinis miestas, todėl italų operos klasika čia taip pat randa savo žiūrovą. „Neatsitiktinai „Meilės eliksyras“ skamba originalo kalba: verčiant klasikinę italų operą į lietuvių kalbą būtų neįmanoma kokybiškai perteikti visų G. Donizetti msuzikos atspalvių“, – įsitikinęs D. Pavilionis.
Pagrindinius vaidmenis G. Donizetti komiškoje operoje „Meilės eliksyras“ kuria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė Rita Petrauskaitė, Latvijos nacionalinio operos teatro sopranas Inga Šlubovska, solistai Tomas Pavilionis, Aurimas Raulinavičius, Mindaugas Rojus, Tomas Tuskenis, Artūras Kozlovskis ir kiti.
Laikui nepavaldi magija
Italų operos meistras Gaetano Donizetti komišką operą „Meilės eliksyras“ vos per šešias savaites sukūrė 1831 m. Dar po septynerių metų ji tapo dažniausiai Italijoje rodoma opera, tokį statusą išlaikiusi visą dešimtmetį. Ir šiandien „Meilės eliksyras“ vertinamas kaip viena populiariausių G. Donizetti ir viena sėkmingiausių visų laikų komiškų operų. Pagal pastatymų skaičių šiandien ji yra dvyliktoji pasaulyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...