2012 Vasario 05

Kauno zoologijos sodas – atgyvenęs

veidas.lt


Palyginti su pavyzdiniais Europos zoologijos sodais, Kaune esantis vienintelis šalyje valstybinis Lietuvos zoologijos sodas, kurį pernai aplankė 125 tūkst. lankytojų, šiandien atrodo apverktinai.

Šiemet zoologijos sodas tikisi žengti pirmą žingsnį didžiųjų pokyčių link – šiuo metu laukiama iš Aplinkos ministerijos žinių dėl finansavimo teritorijos detaliajam planui, kuriame atsiskleis zoologijos sodo ateities vaizdas, parengti.
„Gyvename laisvame pasaulyje, žmonės keliauja ir mato, kokie zoologijos sodai yra kitose šalyse. Mūsų zoologijos sodą lyginti su etaloniniais Hamburgo, Londono ar Barselonos zoologijos sodais yra tas pats, kas palyginti zaporožietį su „Bentley“ automobiliu“, – tvirtina Lietuvos zoologijos sodo direktorius Vaclovas Dumčius.
Savo dukrą į Kauno zoologijos sodą nuvežęs Pajūrio regioninio parko direkcijos vyr. ekologas Erlandas Paplauskis prisipažįsta pasibaisėjęs: jis nustebo, kad gyvūnai čia vis dar uždaryti mažuose narvuose, nors Europoje šie jau laikomi atgyvena. „Vaizdas mūsų zoologijos sode man priminė viduramžius, kai psichiniai ligoniai buvo eksponuojami narvuose“, – baisėjosi E.Paplauskis.
Ekologo pastebėjimu, iš Lietuvoje esančių zoologijos sodų į europinius galėtų lygiuotis vienintelis Telšių miškų urėdijos „Žvėrinčius“, kuriame gyvūnai laikomi pusiau laisvės sąlygomis.
V.Dumčius tikina, kad daugumos gyvūnų laikymo sąlygos zoologijos sode atitinka reikalavimus, tačiau sutinka, kad dabartinis Kauno zoologijos sodas yra morališkai pasenęs ir nusileidžia net kaimyniniams Latvijos bei Estijos zoologijos sodams. „Štai Norvegijos Kristiansando zoologijos sode briedis gyvena trijų hektarų teritorijoje, o visas mūsų zoologijos sodo plotas yra 16 ha, – lygina V.Dumčius. – Zoologijos sodui reikia esminių pertvarkų: nuo visos infrastruktūros pakeitimo iki naujų statinių ir voljerų.“
Nors šiemet jau tikimasi gauti lėšų teritorijos detaliajam planui parengti, V.Dumčius nesitiki, kad zoologijos sodas iš esmės atsinaujins anksčiau nei po kelių dešimtmečių. Taip manyti verčia sudėtinga šalies ekonominė padėtis. Ankstesni skaičiavimai parodė, kad zoologijos sodui pertvarkyti prireiktų maždaug 100 mln. Lt.
Priminsime, kad Lietuvos zoologijos sodas atidarytas 1938 m., šiuo metu jame eksponuojama 222 gyvūnų ir paukščių rūšys. Iš valstybės biudžeto sodui išlaikyti kasmet skiriama per 2 mln. Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...