2011 Gruodžio 20

Kauno taryba „Gazpromo“ lengvai nepaleis

veidas.lt


Per Rusijos žiniasklaidą Lietuvą pasiekė žinia, kad koncernas „Gazprom“ ketina parduoti prieš dešimtmetį įsigytą Kauno termofikacinę elektrinę.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas teigia, kad investuotojui dėl pernelyg didelių dujų kainų sunku konkuruoti su kitais šilumos ir elektros gamintojais. Todėl ministro toks sprendimas nestebina. Vis dėlto Kauno miesto taryba „Gazpromo“ taip lengvai paleisti neketina. Mat ši bendrovė laimėjo konkursą pirkti minėtą elektrinę, pasiūliusi 2 mln. Lt mažesnę kainą nei konkuruojanti suomių bendrovė, bet beveik šimtąkart didesnes (400 mln. Lt) investicijas. O per dešimtmetį investuota tik apie 50 mln. Lt.
Kauno meras Andrius Kupčinskas laikosi nuostatos, kad bendrovė negali atsikratyti elektrinės, neįvykdžiusi įsipareigojimo investuoti. „Tai nebūtinai turi būti investicijos į sukriošusią elektrinę, bet, pavyzdžiui, į miesto šilumos vamzdynus“, – teigia A.Kupčinskas. Per dešimtmetį turtas buvo nugyventas, todėl neatlikus investicijų kyla grėsmė visam Kauno šilumos ūkiui.
Pagal savivaldybės sutartį su „Gazpromu“ iki 2018 m. iš šio energijos tiekėjo elektrinės miestas įsipareigojo pirkti 80 proc. energijos. Taip užkertamas kelias į rinką ateiti kitiems investuotojams, galbūt gaminantiems energiją iš alternatyvių šaltinių. Todėl prieš leisdama parduoti elektrinę miesto taryba stengsis panaikinti šį monopolines sąlygas sudarantį sutarties punktą. Pasak A.Kupčinsko, jau sausį „Gazpromui“ turėtų būti pateikti konkretūs pasiūlymai, kaip taikiai susitarti dėl galimybės parduoti elektrinę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. TADAS TADAS rašo:

  taigi, kad zinote..;] jau gero gyvenimo per akutes;) kam reikia, kad jie neturetu nieko? viskas..;] mes susipyke su zmonija? jeigu reikia isheiti i gatves ir pradeti masini streika, tai tam mes pasiruoshe;]
  visi uzh viena, vienas uzh visus ir iki pat galo, kol nenuleisite kainu.

 2. Nesitiki Nesitiki rašo:

  Tiek metų visi pabuvoje Kauno valdžioje, matė, kad nevykdomi įsipareigojimai, bet kažkodėl tai niekam nerūpėjo. Žinant kaip nuperkami valdžiažmogiai, žinant kiek meriukų ir jų pavaduotojų jau STT suimami, nežinia kaip Kupčinskas išsisuks, kai bus įtariamas susitarimu ir 350 milijonų litų padovanojimu Gazpromui.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...