2016 Balandžio 08

Būk pilietiškas

Jūsų balsai lems, ar „Veido“ herojė taps iškiliausia skaitmeninio pasaulio moterimi

veidas.lt

Valentina Dagienė / “Moters” / A. Gintalaites nuotr.

Kovo 11-ąją „Veidas“ rašė apie šiandienos Lietuvos Piliečius, kurie nesiekdami asmeninės naudos ar pinigų, imasi valstybės pažangą skatinančių darbų, telkia ir įkvepia jiems kitus.

Viena iš herojų – Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto profesorė dr. Valentina Dagienė. Ji – per 60 informatikos, programavimo tematikos mokomųjų knygų autorė. Bet labiausiai ir ne tik Lietuvoje V.Dagienė išgarsėjo „Bebro“ informatikos ir informatinio mąstymo konkursu. Jo tikslas – įdomiais uždaviniais sudominti moksleivius informatikos mokslu, patraukti juos mokytis programuoti, o visame pasaulyje dabar labai reikia jaunų žmonių, kurie išmanytų technologijas ir sugebėtų jas kūrybiškai taikyti. „Bebras“ atsirado iš idėjos – jokių pinigų jo steigimui niekas neskyrė, profesorė dvylika metų jį vysto be jokio finansinio atlygio.

„Bebro“ sėkmė neįtikėtina: konkursas šiandien išsiplėtęs į daugiau nei 50 pasaulio šalių. Pernai jame varžėsi net 24,7 tūkst. nuo pradinių iki paskutinių klasių moksleivių Lietuvoje, apie 340 tūkst. Prancūzijoje, 250 tūkst. Vokietijoje, iš viso pasaulyje – per milijoną. Galima sakyti, kad žodis „bebras“ – bene geriausiai pasaulyje žinomas lietuviškas žodis.

„Bebras“ atsirado iš idėjos – jokių pinigų jo steigimui niekas neskyrė, profesorė dvylika metų jį vysto be jokio finansinio atlygio.

Pernai V.Dagienė įvertinta „Informatics Europe“ asociacijos geriausios praktikos prizu, o dabar pateko tarp dešimties Europos ir pasaulio moterų, nominuotų Europos skaitmeninio pasaulio moters apdovanojimams, skiriamiems kompiuterių mokslo pradininkės Ados Lovelace 200-osioms gimimo metinėms (apdovanojimus organizuoja Europos Komisija kartu su Europos moterų ir technologijų centru).

Jei V.Dagienė sulauks didelio palaikymo, ji gali tapti ir šių metų iškiliausia skaitmeninio pasaulio moterimi. Prie to galite prisidėti ir jūs, iki balandžio 10 d. balsuodami ČIA

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...