2011 Liepos 24

Jubiliejinėje „Ad Fontes“ savaitėje – rekordinis dalyvių skaičius

veidas.lt

"Veido" archyvas

Kražiuose kitą savaitę prasidedanti jau dešimtoji grigališkojo choralo ir Bažnyčios tradicijos akademija „Ad Fontes“ sulaukė didelio Lietuvos jaunimo ir akademinės bendruomenės dėmesio. Vilniaus universiteto kartu su partneriais rengiamoje jubiliejinėje vasaros akademijoje užsiregistravo virš 120 dalyvių. Dešimtą kartą vyksiančiai akademijai „Ad Fontes“ Popiežius Benediktas XVI šiais metais suteikė Apaštalinį Palaiminimą.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos edukaciniame ir politiniame centre Kražiuose vyksiančios „Ad Fontes“ savaitės metu dalyviai ne tik lavins grigališkojo choralo giedojimo įgūdžius, bet ir klausys paskaitų apie lotyniškąją Romos katalikų liturgiją, jos teologiją, o taip pat apie Europos krikščioniškąją savastį bei jos nukrikščioninimo pasekmes.

„Žvelgdami į šios studijų savaitės gyvavimo istoriją, džiaugiamės, kad bręsta ir toliau skleidžiasi jos veikla. Kasmet į Kražius atvyksta vis daugiau dalyvių. Studijų savaitės organizatoriai siekia gilinti „Ad fontes“ dalyvių savižiną, ugdyti jų katalikiškumą, asmens orumą bei pilietinę savigarbą. Šiuometinį „Ad Fontes“ jubiliejų pagerbs ir daug garbių svečių iš paties Vatikano. Džiaugiamės, kad prie šio tikslo prisideda iškilios asmenybės”, – teigia studijų savaitės akademinis vadovas muzikologas Jonas Vilimas.

„Ad Fontes“ dalyviai klausys įdomių ir naudingų paskaitų. Lotyniškųjų šv. Mišių teologiją pristatys svečias kun. Williamas Barkeris iš Romos; grigališkojo choralo fenomenologiją aptars vienas žymiausių pasaulyje grigališkojo choralo meistrų prof. Eugeen Liven d’Abelardo iš Olandijos. „Ad Fontes“ dalyviai taip pat išgirs Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Vytauto Radžvilo paskaitą apie Europos nukrikščioninimą ir jo pasekmes šiandienai.

Jubiliejinės „Ad Fontes“ studijų savaitės svečias – kunigas Uwe Michaelis Langas, kuris yra Šventojo Sosto Dieviškojo kulto ir Sakramentų disciplinos kongregacijos bei Šventojo Tėvo liturginių celebracijų tarnybos konsultantas. Kauno Arkivyskupijoje piligrimystės centre Šiluvoje tėvas Uwe Lang aukos šv. Mišias, taip pat skaitys paskaitą „Bažnyčios liturgija ir Benediktas XVI“. Toks didelis Šventojo Sosto dėmesys šiam Lietuvoje vykstančiam projektui yra išskirtinis reiškinys

„Ad Fontes“ akademiją karūnuos svečias iš Vatikano aukos iškilmingąsias šv. Mišias pagal ekstraordinarinę Romos rito formą Šiaulių katedroje rugpjūčio 7 d.. Jose giedos visi „Ad Fontes“ dalyviai ir choras „Aidija“ (vad. Romualdas Gražinis). Po šv. Mišių įvyks „Ad Fontes“ meistriškumo kurso dalyvių koncertas Šiaulių katedroje. Studijų savaitės organizatoriai dėkoja šio koncerto rėmėjams Šiaulių pramonininkų asociacijai, Lietuvos kultūros ministerijai, atviros visuomenės institutui „Pagalbos fondas“ Lietuvoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...