2013 Rugsėjo 25

Jogos trenerė: delsimas – geriausias antsvorio draugas

veidas.lt


Žymi Latvijos jogos trenerė Alona Slidzevska teigia, kad metant svorį svarbiausia yra tinkama motyvacija ir racionalūs, aiškiai pamatuojami tikslai. Jau šį šeštadienį ji kartu su kitais treneriais iš Lietuvos bei užsienio dalyvaus pirmajame Lietuvoje pasauliniame sporto festivalyje „NIKE konvencija, įkvėpta IMPULS“, kuris vyks „Litexpo“ parodų rūmuose.

„Turėdama 10 metų patirtį sporto klube, galiu pasakyti, jog norint atsikratyti nereikalingų kilogramų, svarbiausia yra teisingai save motyvuoti, pozityviai mąstyti ir tikslų pradėti siekti  tą pačią akimirką, – teigia A. Slidzevska, ¬– Žinoma, labai svarbus yra artimųjų bei kolegų palaikymas, trenerio pagalba ir dietologo konsultacija. Visi šie žmonės prisideda prie motyvacijos kėlimo ir padeda nepalūžti pusiaukelėje bei nukreipia teisinga linkme.“

Trenerės teigimu, būtina teisingai užsibrėžti tikslus, kurie motyvuotų. Pavyzdžiui, jeigu planuojama per tris mėnesius numesti 10 kg, reiškia, jog per mėnesį atsikratyti reikėtų 3,5 kg, o per savaitę – apie 800 g. Pastarasis skaičius atrodo daug realesnis ir psichologiškai priimtinesnis nei 10 kg.

Dar vienas labai svarbus patarimas – teisingai sudėlioti maitinimosi programos akcentus. Žmogus, kuris laikosi pozicijos: „Ką galėjau suvalgyti, kad nepriaugčiau svorio?“ rezultatų pasieks greičiau nei tas, kuris pasirenka nevalgyti iš viso. Jogos trenerė atkreipia dėmesį, kad badavimo metu prarasti kilogramai, vėl pradėjus maitintis, sugrįžta žymiai greičiau. Įgyvendinus visus trenerės patarimus, pratimų intensyvumas ir pobūdis tampa antraeiliu dalyku.

Pačios A. Slidzevskos pažintis su sportu prasidėjo dar vaikystėje – būdama 5-erių  apsilankė pirmojoje gimnastikos treniruotėje ir iš karto suprato, kad trenerės profesija yra jos pašaukimas.  A. Slidzevska prisipažįsta, jog yra labiau linkusi į praktiką nei teoriją, todėl jos užsiėmimų technika ir patarimai gimė ilgos patirties bei sunkaus darbo metu. Trenerė yra reikli sau ir kitiems – mano, jog geras savo srities žinovas turi ne aklai vadovautis vadovėliais, bet kurti savo mokymo sistemą, stebėti kaip ji veikia žmones. Vidutiniokais A. Slidzevska laiko tuos trenerius, kurie savo vedamais užsiėmimais nesugeba įkvėpti žmonių. „NIKE konvencija, įkvėpta IMPULS“ festivalyje, dviejų užsiėmimų metu, A. Slidzevska pademonstruos ne tik kaip lėtai atliekamų judesių pagalba sustiprinti ir formuoti gražų bei tvirtą kūną, bet ir kaip palaikyti nervinę sistemą, gerinti širdies ir virškinimo organų darbą bei šalinti toksinus.

„Ilgametė Alonos patirtis, profesionalumas ir vedamų užsiėmimų unikalumas paskatino mus ją pasikviesti į sporto festivalį „NIKE konvencija, įkvėpta IMPULS“, – teigia  vienas renginio organizatorių, sporto ir sveikatingumo klubų „Impuls“ vadovas, Vidmantas Šiugždinis, – Trenerė sugeba įkvėpti žmones, paskatina juos tikėti savo jėgomis ir siekti užsibrėžto tikslo. Visi treneriai, kuriuos pakvietėme į konvenciją, yra savo srities specialistai, besimėgaujantys sportu ir sugebantys pozityvia energija užkrėsti aplinkinius.“ Konvencijos metu jie ves pačias įvairiausias treniruotes, kurių bus net 17: nuo energingosios zumbos ar step‘o šokio treniruočių, iki raminančių jogos bei kūno balansavimo užsiėmimų, skirtų tiek sporto mėgėjams, tiek profesionalams.

Išsamią informaciją apie šventę, treniruočių planą ir registracijos formą ir bilietus galima rasti interneto puslapyje: www.nikekonvencija.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...