2011 Rugsėjo 06

JAV armija užsakė pagaminti bepilotį prietaisą – kamikadzę

veidas.lt

JAV kariuomenė pasirašė kontraktą su „AeroVironment“ kompanija dėl superkompaktinių nepilotuojamų prietaisų gamybos sąlyginiu pavadinimu „Switchblade“. Sandorio suma – 4,9 mln JAV dolerių. Kaip praneša šaltiniai iš „AeroVironment“, bepilotuos skraidantis apartatas bus superlengvas ir kompaktinis aparatas sugebėsiantis nešti kovines galvutes ir, esant nenumatytoms aplinkybėms, pats save susinaikinti, prieš tai nukovęs numatytą objektą. Naujasis skraidantis bepilotis aparatas tilps į paprastą kareivinę kuprinę ir kareivių galės būti paleistas per kelias minutes iš bet kurios vietos.

Kaip praneša gamintojas, „Switchblade“ aparatas pasižymi itin dideliu tikslumu ir gali būti panaudotas kariškių, kuomet karo veiksmuose nėra artilerijos pagalbos. Kadangi aparatas turi beveik be garso veikiantį variklį, jis sugebės sunaikinti priešų karinius objektus, kadangi jokie radarai nesigebės užfiksuoti bepiločio aparato, priešui net nepastebėjus, kurioje vietoje dislokuotas aparatas. Be to, artinantis prie priešo taikinio, variklį galima visai išjungti ir paleisti aparatą planiravimo režimu.

Bepiločio aparato skaičiavimo modulis sugeba kontroliuoti aparato judėjimą tiek įjungtu varikliu, tiek ir jį išjungus – autonominiame režime. Taikinio vietos nustatymas vyksta video ryšio pagalba realiuoju laiku. Norėdami pagerinti aparato efektyvumą, kūrėjai įdiegė autonominę išsijungimo sistemą, jei karinis tikslas pakeitė savo buvimo vietą. Tokia funkcija leis visuomet išvengi aparato savilikvidacijos galimybę, taip pat išvengti civilių žmonių žūties.

„AeroVironment“ viceprezidento Tomo Herringo žodžiais, naujasis jų bepilotuos prietaisas ne tik pagerins sausumos žvalgybos mobilumą, bet ir galės būti labai efektyviu prietaisu gynybiniuose veiksmuose.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...