2015 Sausio 18

Į naują lygį Lietuvos moterų boksą iškėlusios sportininkės tikslas – olimpiada

veidas.lt

32-ejų metų Vaida Valskytė tapo tikra Lietuvos moterų bokso staigmena ir gerokai kilstelėjo kartelę mūsų sportininkėms. Nors pateko tarp penkių stipriausių pasaulio boksininkių, ji turi dar ambicingesnių tikslų.

 

Vaiva Sapetkaitė

Gal tai nuskambės tarsi erezija, bet dar ne taip seniai boksas lietuviams rūpėjo kur kas labiau nei šalies religija laikomas krepšinis. Buvo laikai, kai ši sporto šaka surinkdavo sausakimšas žiūrovų sales ir žmonės aptarinėdavo ne krepšininkų metimus, o boksininkų smūgius. Boksas buvo paplitęs plačiai, o dabar visoje šalyje tesurastume apie pusantro tūkstančio tuo užsiimančių žmonių.

Mažai kas žino, kad boksu lietuvius sudomino tautos didvyris lakūnas Steponas Darius. Jis ne tik pats buvo didelis bokso aistruolis, bet ir ryžosi treniruoti pirmuosius lietuvių boksininkus. Būtent jo iniciatyva dar 1923 m. buvo surengtos pirmosios oficialios Lietuvos bokso varžybos, o po poros metų įvyko ir pirmasis oficialus Lietuvos bokso čempionatas.

Vis dėlto geriausių rezultatų mūsų boksininkai pasiekdavo pokario metais, kada Lietuva buvo Sovietų Sąjungos sudėtyje.

Tuo metu iškilo tokios lietuviško bokso legendos, kaip daugkartinis Lietuvos, Sovietų Sąjungos ir Europos sunkaus svorio bokso čempionas Algirdas Šocikas, vėliau tapęs treneriu ir sėkmingai išugdęs ne vieną kovotoją, 1956 m. iš Melburno olimpinių vasaros žaidynių bronzą parsivežęs Romualdas Murauskas, 1968 m. Meksiko olimpiadoje (Meksika) aukso medalį pelnęs Danas Pozniakas ir sidabrą laimėjęs Jonas Čepulis, taip pat Ričardas Tamulis, Algimantas Zurza, Juozas Juocevičius, Nikolajus Jerofejevas ar Lietuvos bokso tėvu vadintas nusipelnęs treneris Vaclovas Peleckis.

Vėliau prie šio solidaus sąrašo prisidėjo Vitalijus Karpačiauskas, Vidas Bičiulaitis, Daugirdas Šemiotas, Egidijus Kavaliauskas, Jaroslavas Jakšto ir kiti.

Atrodo, tarp šių garbių vardų pats laikas būtų įrašyti ir pirmąją moterį boksininkę Vaidą Valskytę. Ne paslaptis, kad moterų bokso istorija Lietuvoje kur kas trumpesnė ir skurdesnė nei vyrų (pirmasis Lietuvos moterų bokso čempionatas surengtas tik 2011 m.), tačiau paprastų žmonių akyse būtent Vaida tampa šios sporto šakos veidu.

 

Geležinė valia ir užsispyrimas stūmė į priekį

 

V.Valskytės pavyzdys iš tiesų įkvepia. Mergina pirmąkart į bokso ringą įžengė labai vėlai, būdama 22-ejų metų. Tai toks amžius, kai jau vargiai galima tikėtis, kad sportininkas suspės pasiekti svarbesnių rezultatų. Negana to, boksininkė patyrė ne vieną traumą, dėl to teko išbraukti bent trejus sportavimo metus.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-01-2015-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...