2013 Balandžio 07

Į Klaipėdos muzikinį teatrą grįžta „Šikšnosparnis“

veidas.lt


Balandžio mėnesį Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publiką kviečia į valsų karaliumi tituluojamo Johanno Strausso operetės „Šikšnosparnis“ atnaujinimo premjerą.

Po metų pertraukos į uostamiesčio Muzikinį teatrą sugrįžusiame spektaklyje žiūrovai turės galimybę įvertinti naujomis spalvomis pražydusį Rozalindos ir keletą kitų personažų.
„Kur Straussas – ten ir linksmybės. Juk pats kompozitorius sakė: „Džiaukimės gyvenimu!“,  – tikina spektaklio režisierius Ramūnas Kaubrys. – Johanno Strausso muzika kviečia visus alsuoti vienu – valso – ritmu, kūnu ir siela atsidavus valso valiai. Tie žiūrovai, kurie nori užsimiršti kasdienybėje, ieško pramogos, šventės sielai ir akims, šiame spektaklyje tai tikrai ras.“
Paprastai lengvu, nerūpestingu muzikos ir teatro žanru laikoma operetė publiką ne tik panardins valsų ir linksmybių siautulyje, bet ir ironiškai bei žaismingai prabils apie santuokinės moralės, ištikimybės temas.
Rozalindos Aizenštain personažą atnaujintame „Šikšnosparnyje“ nuo šiol įkūnys teatro solistė Judita Butkytė-Komovienė bei operos solistė Aistė Širvinskaitė-Ruškienė. Kunigaikštienės Orlovskos vaidmenyje debiutuos Natalija Urnikienė.
Jurgos vaidmenį V. Ganelino miuzikle „Velnio nuotaka“, Kristos – muzikinėje dramoje „Adata“, o dabar ir Rozalindos vaidmenį J. Strausso „Šikšnosparnyje“ sukūrusi J. Butkytė-Komovienė pripažino, jog operetė jai – nauja patirtis.
„Su kolegomis dažnai juokaujame, jog J. Straussas, greičiausiai, nemėgo vokalistų,  – šmaikštavo naujoji Rozalinda. – Iš tiesų, lyginant su kitų kompozitorių muzika, Rozalindos, Adelės ir kitų personažų partijos yra nepaprastai sudėtingos“.
„Šikšnosparnis“ – tai XIX a. „popsas“, tapęs klasika,  – mano solistė Aistė Širvinskaitė-Ruškienė. – Tačiau tiek anuomet, tiek ir dabar žmonės, einantys į teatrą, tikisi tų pačių dalykų – gražios muzikos, įspūdingų vaizdų, kitaip tariant, atsipalaiduoti. O J. Strausso muzika būtent tokia ir yra – tai atokvėpis nuo darbų, šiuolaikinio gyvenimo tempo pagimdytos įtampos, problemų. Tai šviesi, lengva, melodinga muzika poilsiui.“
Atnaujintoje J. Strausso operetėje „Šikšnosparnis“ vaidins ir kiti klaipėdiečiams gerai pažįstami solistai: Rita Petrauskaitė, Rasa Ulteravičiūtė, Mindaugas Gylys, Mindaugas Rojus, Kęstutis Nevulis, Vigrinijus Pupšys, Deivydas Norvilas, Tomas Pavilionis, Šarūnas Juškevičius, Stanislovas Rezgevičius ir kiti.
“Šikšnosparnis” (1847 m.) – trečioji, viso pasaulio operos teatruose statoma, viena tobuliausių  J. Strausso operečių.  2006 m. Klaipėdos muzikiniame teatre šiuolaikinę jos interpretaciją žiūrovams pirmąkart pristatė dirigentas Stasys Domarkas, režisierius Ramūnas Kaubrys, choreografas Aurelijus Liškauskas, scenografas Artūras Šimonis ir kostiumų dailininkė Jolanta Rimkutė.
Operetės fabula – apgavystė. Aistringas medžiotojas Henrikas Aizenšteinas savo žmoną Rozalindą vadino miela, bet jau perskaityta knyga. O Rozalinda, pasitelkusi gudrumą ir moterišką žavesį, sugebėjo įrodyti lengvabūdžiam vyrui, kad šis knygą skaitė paviršutiniškai, o gal net praleido pačius įdomiausius jos puslapius…
Atnaujinta J. Strausso operetė „Šikšnosparnis“ Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre žiūrovų lauks balandžio 5, 6, 20 dienomis, 18.30 val., balandžio 21 d., 17 val.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...