2012 Kovo 23

Gyvenimo dienoraštis „Apie mus“

veidas.lt

Prasidėjus pavasariui Kauno šokio teatras „Aura“ kviečia į šiltą ir jaukų šokio spektaklį „APIE MUS“, kovo 28 d. 19 val. Kauno valstybiniame dramos teatre ir balandžio 3 d. 19 val. Menų spaustuvėje .

 

Tai pirmas šokio teatro „Aura“ spektaklis pasakojantis ne apie veikėjų dramą ar kūrinių personažus, o apie tai kaip žmonių santykyje gimsta judesys. Šiame pasirodyme šokėjų užduotis – būti pačiu savimi. Geriausias laikas – čia ir dabar. Tai savotiškas teatro šokėjų bendro gyvenimo dienoraštis, parašytas kūnų kalba.

„Kai važiavau čia, vežiausi visai kitą istoriją, tačiau atvykusi labai greitai supratau, kad ji čia netinka. Man pagrindinis įkvėpimo šaltinis yra žmonės ir AUROS šokėjai viską pakeitė“, – teigia choreografė Anna Maria Krysiak.

Mūsų pasakojimai atsiranda iš tarpusavio buvimo, bendrumo ir skirties. Kartais sparčiai besisukančiame pasaulyje reikia išlaikyti pusiausvyrą, paremti/atsiremti vienas į kitą. Svarbiausia – ne tai, kaip judi, bet kas tave pastūmėja judesiui, kas sujudina ir sujaudina.

„Choreografė mūsų kūnams ir mums kaip grupei metė tikrų iššūkių. Dabar mūsų kūnai yra tvirtesni, o protai – aiškesni. Esame tvirtesni ir kaip grupė. Šiame šokyje mes, trupės nariai, iš tiesų turime būti kartu, šokti kartu, kvėpuoti kartu”, – savo įspūdžiais dalinosi šokėja Riikka Ihalainen iš Suomijos.

„Visų pirma mes esame geri draugai, todėl tą jausmą stengiamės išlaikyti ir scenoje“, – teigia šokėjas Marius Pinigis

Anna Maria Krysiak yra šokėja, choreografė, šokio pedagogė. Baigė Poznanės Baleto mokyklą (1990), šoko Didžiajame operos ir baleto teatre Poznanėje (1990-1992), Jaceko Łumińskio Silezijos šokio teatro Bytome (Lenkija) narė (1992-2005). Dirbdama SDT šoko su Melissa Monteros, Anna Sokolov (Dreams), Condrat Drzewiecki ir Avi Kaiser (Batsheva šokio trupė, Izraelis), Paul Clayden (DV8, JK), David Dorfman NY, Mark Haim, Stephan Brinkman (Pina Bausch teatras) ir kitais.
Šiuo metu daugiausia dirba kaip šokio pedagogė, dėstė Kanadoje, JAV, Vokietijoje, Rusijoje, Šveicarijoje, Indijoje, Slovakijoje, Lietuvoje, Izraelyje, Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje ir daugybėje vietų Lenkijoje.

Choreografija: Anna Maria Krysiak (Lenkija)
Muzika: Godspeed You Black Emperor, John Powell, Rene Aubry, Harry Gregson – Williams
Apšvietimas: Vladimiras Šerstobojevas, Anna Maria Krysiak
Kostiumai: Rūta Biliūnaitė, Anna Maria Krysiak
Šoka: Riikka Ihalainen, Rūta Kavaliauskienė, Saulius Kavaliauskas, Rūta Lelytė, Marius Pinigis, Indrė Puišytė, Andrius Stakelė, Mantas Stabačinskas
Premjera: 2011 m.

Bilietus platina: bilietai.lt
Daugiau informacijos www.aura.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...