2011 Gruodžio 04

Gruodį – viliojantys kino teatrų pasiūlymai

veidas.lt


Sėkmingų metų pabaigai – pirmieji “Oskarų” kandidatai, intriguojantys tęsiniai ir spalvinga animacijos girlianda.

Gruodžio mėnuo Lietuvos kino teatruose laukia neįtikėtinai intensyvus ir dosnus filmų dovanų. Visai ne guminis repertuaras priglaudė kone dvigubai daugiau premjerų, negu gaudavome gegužės, birželio ir liepos mėnesiais. Net nereikia abejoti, kad visiems 15 naujų filmų neužteks žiūrovų.
Visi repertuaro pasiūlymai atrodo solidžiai ir viliojamai, o labiausiai džiugina filmų įvairovė. Šalia trijų animacinių 3D puotų šeimoms ir dviejų galingiausių dinamiškos komercijos reginių po eglute konkuruos dvi šventiškai nusiteikusios romantinės komedijos, trys Kanų festivalyje pasižymėję pirmūnai ir dar trys ypatingi filmai, kurie faktiškai jau užsitikrino bent po kelias svarbiausias “Oskaro” nominacijas.

Jie bus nominuoti
Nebyliojo kino erai šaunią pagarbą atiduodančios komedijos “Artistas” koziriai – vizualumas ir originalumas. Lietuvių kilmės prancūzas Michelis Hazanavichius genialiai imituoja senojo Holivudo madas ir smagiai parodijuoja nespalvoto begarsio kino laikus (1927 m.). Geriausiu aktoriumi Kanų festivalyje tituluotas Jeanas Dujardinas idealia vaidyba ir charizma garantuos šventinę nuotaiką, bet svarbu iš anksto nepervertinti šio unikalaus filmo vertybių. Platinimo teises JAV įsigiję broliai Weinsteinai moka nukalti “Oskarų” favoritus ir gan įkyriai trimituoja žinią apie prancūzišką šedevrą, kuriam dalijamos liaupsės gali net pakenkti.
Toronto kino festivalyje prisijaukinusi sėkmę biografinė sportinė drama “Žmogus, pakeitęs viską” pernelyg glaudžiai susijusi su amerikietiškomis realijomis, kad sulauktų adekvataus susidomėjimo Lietuvoje. Mūsų platintojai mėgina nuversti kalną teigdami, kad filmas apie beisbolą greičiausiai susidraugaus su šio žaidimo nemėgstančiais ir nesuprantančiais žmonėmis. Vis dėlto “Oskaro” premijomis apibertų scenaristų parašyta drama aiškiai remiasi prisiminimais apie 2002 m. aukščiausios beisbolo lygos sezoną JAV, kai visų nurašyta komanda parodė stebuklingą žaidimą ir laimėjo čempionatą. Šiomis pergalėmis besidomėjusių lietuvių būrelį tikriausiai galėtume suskaičiuoti dviejų rankų pirštais. Tačiau puikaus režisieriaus Bennetto Millerio filmas labiausiai masina populiarių aktorių pasirodymais.
Dar vienas filmas – aštrus trileris “Skardininkas, siuvėjas, kareivis, šnipas” nuo pirmų minučių užburia solidumu, aktoriniais kūlversčiais (Gary Oldmanas privalo būti nominuotas), įtraukiančia režisūra ir autentišku laikotarpio nudailinimu. Tačiau intriguojantis ir nenuspėjamas filmas apie pavojingais šaltojo karo žaidimais užsiimančius šnipus bus sunkiai parduodamas, nes jame daug kalbama, protingai analizuojama ir beveik nesišaudoma. Džeimsbondiško stiliaus pramogų gerbėjams čia pritrūks veiksmo ir jie greitai pabėgs į galvosūkiais neapkraunantį pasimatymą su šnipu Tomu Cruise’u.
Sprogimų, lenktynių, muštynių, susišaudymų, tviskančių lokacijų ir kaskadinių triukų mėgėjams siūlomi du filmų tęsiniai. Pasiklydęs T.Cruise’as nerado kitos išeities, kaip ketvirtą kartą atgaivinti sėkmingiausią savo personažą, nesumedžiojamą šnipą Etaną Huntą, nepaisydamas prasčiausių veiksmo trilerio “Misija neįmanoma 3″ rezultatų. Atrodė, kad viskas čia jau baigta, bet animacinių “Nerealiųjų” ideologas Bradas Birdas įtikino aktorių pabandyti dar sykį. Studijoje “Pixar” užaugęs režisierius pirmą kartą dirbo su gyvais aktoriais, tad “Misija: neįmanoma. Šmėklos protokolas” gali iššauti nenuspėjamai. Atidaryti Dubajaus kino festivalio pakviestas filmas papildomai intriguoja žaibiškai išpopuliarėjusio ir visur graibstomo aktoriaus Jeremy Rennero suvaidintu nauju personažu.
Daug gardesnių intrigų žada išradingojo Guy’aus Ritchie detektyvinis trileris “Šerlokas Holmsas 2. Šešėlių žaidimas” su nemirtingai parinktu Roberto Downey jaunesniojo ir Jude’o Law duetu. Kietai atrodančius, stilingai sukirptus ir energija pulsuojančius kino spektaklius gebantis konstruoti režisierius atsisakė pirmoje serijoje (42,7 tūkst. žiūrovų) gausiai naudotos mistikos ir sulėtinto judesio kadruotės, kad nusileistų arčiau rašytojo Arthuro Conano Doyle’io sukurto pasaulio ir įtrauktų į siužetą didžiausią seklio priešą profesorių Džeimsą Moriartį.

Daniški malonumai
Europos kino forumą “Scanorama” gražiai atidariusi apokaliptinė drama “Melancholija” gan netikėtai sulaukė dviprasmiškų reakcijų ir netgi nusivylimų. Bene geriausias, vizualiausias ir pakankamai lengvas danų provokatoriaus Larso von Triero kūrinys su bauginančia fantazija apie pasaulio pabaigą tikrai pagerins “Antikristo” lankomumo rezultatus (3,9 tūkst. žiūrovų), bet netgi fantastiškai vaidinanti ir pelnytai Kanų karaliene paskelbta Kirsten Dunst nepadės pasivyti “Dogvilio” su Nicole Kidman ir priartėti prie šlovingiausios “Šokėjos tamsoje” su Bjork (18,3 tūkst. žiūrovų).
Romantiškiausią žiauraus veiksmo trilerį “Važiuok” norėtųsi priskirti prie geriausių 2011 m. filmų. Džiugu, kad po debiuto “Scanoramoje” jis lieka repertuare, bet reikia pripažinti, kad stiprų kozirį įsigiję Estijos platintojai pramiegojo ir geriausio Kanų festivalio režisieriaus Nicolo Windingo Refno filmui leido įsisiautėti piratinėse interneto trasose.
Danų vunderkindui pavyko sukurti senamadišką holivudinį retro reginį, kokių naujųjų technologijų amžiuje jau beveik niekas nedaro. Filmo nuotaiką palaiko idealiai parinkta muzika, talentingo aktoriaus Ryano Goslingo įkūnytas gerasis keršto angelas ir žavūs herojų pokalbiai. Šis filmas tikrai veža.

Tiek daug animacijos dar nebuvo
Įtempčiausia padėtis susidarys animacinių komedijų fronte. Nepamiršdami, kad pajamų surinkimą į gruodį perkels “Oskaru” apdovanotų pingvinų “Linksmųjų pėdučių” tęsinys, regėsime milžinišką keturių filmų konkurenciją. Visi jie įgarsinti lietuviškai ir padabinti 3D efektais. Pirmiausia turėtų atkristi tik labai mažiems vaikams skirtos dainingos šėlionės egzotiškoje negyvenamoje saloje. Niekam nereikalingu tęsiniu “Alvinas ir burundukai 3″ Holivudo fabrikėlis toliau išnaudos sėkmingai prikeltą animacinių žvėriukų ansamblį. Pripažinkime, kad jau antroji serija grojo išblėsusiomis natomis, tad trečiame filme nereikia tikėtis nieko gero. Burundukų balsais perdainuotas nuvalkiotas Lady Gagos “gabalas” ir kitos popsinės dainos patenkins tik darželinukus.
Vienvaldžiu favoritu turėtume pripažinti vesternišką, nuotaikingą, azartišką, romantišką “Batuotą katiną Pūkį”, kuris teisėtai naudosis šrekiados sukrautu populiarumo kapitalu ir mėgins pavogti lietuvišką milijoną iš meksikietiško banko. Kosto Smorigino pergarsintas Antonio Banderaso katinas kaubojus sužavės mažus ir didelius karštai gundančiais šokiais, efektingomis gaudynėmis, nuoširdžiai juokingais kuriozais ir 3D suteikiamų galimybių profesionalumu. Vis dėlto tipiškame pramoginiame nuotykyje nerasite originalumo ir išvysite tris kartus jau matyto personažo savybes.
Pageidaujantiems atrasti animacijos žanro naujovių vertėtų keliauti į Šiaurės ašigalį su “Kalėdų Senelio slaptąja tarnyba”. Pribloškiamai vizualus, įdomus, emocingas, kupinas paslapčių, puikiu humoru praturtintas filmas magiškai skleidžia kalėdinę atmosferą ir stebina britų dailininkų neblėstančia fantazija. Ilgai nepamiršite smagios ekskursijos į Kalėdų Senelio namus, pažinties su jo gausia šeimyna ir dovanų išvežiojimo verslo subtilybių.

Naujųjų metų nakties žaidimai
Gruodžio 31 d. mus stebins du identiškai panašūs filmai, kurių herojai aiškinsis komplikuotus santykius. Keista, bet abiejų šių filmų prodiuseriai slepia konkrečius siužeto vingius ir neleidžia jų anonsuoti, o žiūrovų lūkesčius ragina skatinti žvaigždingų pavardžių linksniavimu.
Amerikietiška romantinė komedija “Naujieji metai Niujorke” papuoš ekraną gausybe žymių veidų ir įtrauks tarpusavyje susipynusiomis istorijomis apie meilę, viltį, nusivylimus, svajones, troškimus, kitus banaliai nuvalkiotus jausminius išgyvenimus. Vienodi pasimatymų žanro filmai nestokoja dėmesio, tad ir šis bus lankomas bent dvi tris savaites. Pensininkas veteranas Gary Marshallas (“Graži moteris”) specializuojasi proginių filmų srityje ir kviečiasi anksčiau išgarsintus aktorius, bet jo taktika pasiteisina tik iš dalies. “Valentino diena” startavo įspūdingai, bet vėliau taip pat greitai nuvyto, kai žiūrovai įsitikino, kad režisierius nesugeba pasiūlyti nieko įdomaus. Neskubėkite tikėtis kažko stebuklingo ir dabar, nes vėl pamatysite kitose romantinėse komedijose išrodytas situacijas.
O štai rusų prodiuseris Timuras Bekmambetovas tęsinius kepa išmintingiau ir mikliau. Dar tik pernai žavėjomės rusiško komercinio kino atgimimu su papuoštomis “Eglutėmis”, o mus vėl kviečia keturių režisierių nufilmuotas trumpo metražo istorijų rinkinys. “Eglutės 2″ keliaus ne tik per plačiąją Rusiją, bet aplankys ir didžiuosius pasaulio miestus, pasiūlys lietuviškam mentalitetui labiau suprantamo humoro, vilios per televizijas rodomų komiškų laidų veikėjais.

Tvarkaraštis
Gruodžio 2 d.
“Žmogus, pakeitęs viską”
“Melancholija”
“Romo dienoraštis”

Gruodžio 9 d.
“Naujieji metai Niujorke”
“Kalėdų Senelio slaptoji tarnyba”
“Važiuok”

Gruodžio 16 d.
“Misija neįmanoma. Šmėklos protokolas”
“Alvinas ir burundukai 3″
“Eglutės 2″

Gruodžio 23 d.
“Batuotas katinas Pūkis”
“Skardininkas, siuvėjas, kareivis, šnipas”

Gruodžio 30 d.
Šerlokas Holmsas 2. Šešėlių žaidimas”
“Artistas”
“Habemus Papam”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...