2012 Lapkričio 19

Geriausiu „Scanoramos“ trumpu filmu išrinktas estų darbas „Baltas kvadratas“

veidas.lt

Vakar sostinėje pasibaigė 10-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. „Labai noriu sustabdyti šią akimirką, kuri man ypač brangi ir jos laukiau daugelį metų“, – kreipdamasi į festivalio uždaryme dalyvavusią Europos kino legendą, Ingmaro Bergmano mūzą Liv Ullmann, sakė dr. Gražina Arlickaitė, „Scanoramos“ vadovė.

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas festivalio organizatoriams negailėjo pagyrimų ir padėkų. „Scanoramos“ festivalyje – aukščiausio lygio kino filmai. Kaip jaunimas pasakytų, festivalis buvo tobulas. Man labai džiugu, kad žmonės ima atostogas ir renkasi ne užsienio kurortus, o rudenišką depresiją vaiko žiūrėdami kokybišką kiną“, – sakė A. Gelūnas.
Uždarymo metu buvo ne tik parodyta L. Ullmann režisuota juosta „Neištikimi“, tačiau ir paskelbtas geriausias festivalio konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ filmas. Tarptautinė žiuri komisija geriausiu išrinko estų režisieriaus Ivano Pavljutškovo darbą „Baltas kvadratas“.
Filme pasakojama, kaip kaime vaikai žaidžia slėpynes. Zakarijus bando įsijungti į žaidimą. Situacija pasikeičia jam sutikus keistąjį Sašą… „Filmas žiūrovus veda sunkiu ir paslaptingu vienos draugystės keliu“, – taip savo filmą apibūdino režisierius I. Pavljutškovas.
„Naujojo Baltijos kino“ nugalėtojui buvo įteiktas vertingas apdovanojimas – kino kompanijos „Cinevera“ 10 tūkst. litų vertės prizas jo būsimam kino projektui – kino aparatūros nuomos paslaugos.
Geriausiu konkursinės programos lietuvių trumpu filmu išrinktas Oksanos Burajos darbas „Liza, namo!“ – tai istorija apie begalinį vaiko norą išsilaisvinti iš grubių tėvų pasaulio. Režisierei atiteko 10 tūkst. litų piniginė bendrovės TEO LT, AB parama. Pasak žiuri pirmininko Jano Eriko Holsto, komisiją ypač sužavėjo tai, kad ji ne iš karto suprato, jog „Liza, namo!“ – dokumentinis filmas.
Specialųjį prizą žiuri skyrė estų ir latvių darbui „Antropovo vila“ (rež. Kasparas Jančisas, Vladimiras Lesčiovas). Konkursinėje programoje varžėsi penki lietuvių, du latvių, penki estų ir vienas bendras latvių bei estų kūrinys.
Tarptautinę žiuri komisiją sudarė Norvegijos kino instituto vykdantysis direktorius bei generalinio direktoriaus pavaduotojas J. E. Holstas, „Scanoramoje“ rodyto filmo „Be jokios gėdos“ režisierius iš Lenkijos Filipas Marczewskis ir austrų režisierius Umutas Dagas, kuris festivalyje pristatė filmą „Kuma“.
Sostinėje pasibaigusi „Scanorama“ keliauja po kitus Lietuvos miestus. Požiūrius keičiantys filmai Europos šalių kino forume „Scanorama“ lapkričio 15-25 dienomis Kaune, lapkričio 22-25 dienomis Klaipėdoje ir lapkričio 24-25 dienomis Šiauliuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...