2012 Balandžio 19

Filmo apie Lietuvos krepšinio rinktinę baigiamieji darbai – Malaizijoje

veidas.lt


Sėkmingai atlikti paskutinius pasiruošimo nacionalinei premjerai darbus galima ir esant beveik 6 tūkst. km atstumu nuo Lietuvos. Tuo įsitikino pirmosios juostos apie vyrų krepšinio rinktinės užkulisius „Mes už… Lietuvą!“ režisierius Andrius Lekavičius, šiuo metu studijuojantis ir dirbantis Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre.
„Iki didžiosios premjeros likus kiek mažiau nei pusantro mėnesio, daugelis darbų juda į pabaigą. Jau braukau kalendoriuje dienas – norisi pamatyti krepšininkų reakcijas, išgirsti jų įspūdžius. Neslėpsiu, kad vidinis jauduliukas yra, vis dėlto nacionalinė rinktinė – daugeliui lietuvių šventas reikalas. Ypač laukiu trenerio Kęstučio Kemzūros, kuris dėl savo žmogiškų savybių tapo mano autoritetu, nuomonės“, – prisipažįsta A. Lekavičius, į Lietuvą sugrįšiantis prieš pat premjerą.
Iškart po Europos čempionato, dar būdamas Lietuvoje, A. Lekavičius beveik apsigyveno montažinėje, kur iki išvykos į Malaiziją lapkričio pabaigoje praleido du mėnesius. Kartu su montažo režisieriumi Ričardu Matačiumi jis kruopščiai atrinko ir paruošė įdomiausius kadrus. Tad į Malaiziją režisierius išskrido ramus – viena iš svarbiausių filmo kūrimo užduočių buvo atlikta. Paskutiniai filmo tobulinimo darbai su montažo režisieriumi vyko nuotoliniu būdu. „Mes už… Lietuvą!“ plakatas taip pat buvo kuriamas ne Lietuvoje – jis buvo patikėtas Malaizijoje dirbančiam lietuvių dizaineriui Pauliui Staniūnui.
Reklamos kūrybos magistro laipsnio siekiantis A. Lekavičius atskleidžia, kad iš kolegų Malaizijoje sulaukė teigiamų atsiliepimų apie filmo kūrimą. „Reakcijos ir komentarai tik pozityvūs. Visgi daugelis nesupranta filmo aktualumo, jo svarbos ir to, kad krepšinis Lietuvoje seniai jau nebėra vien tik žaidimas“, – pasakoja A. Lekavičius.
Pasak jo, krepšiniu Malaizijoje beveik niekas nesidomi, išskyrus kai kuriuos entuziastus, daugiausia Malaizijos kinus: „Nors Kvala Lumpūras ir turi profesionalią komandą, žaidžiančią Azijos lygoje, bet bendras krepšinio lygis ir populiarumas yra panašus kaip, tarkim, badmintono Lietuvoje.“
Režisierius nuolat seka krepšinio naujienas internetu, tačiau dėl laiko skirtumo varžybų nežiūri – jos dažniausiai vyksta naktį Malaizijos laiku. „Kai grįšiu į Lietuvą, būtinai nueisiu į LKL finalo rungtynes. O vėliau, žinoma, visų krepšinio fanų lauksiu kino teatre“, – sako A. Lekavičius.
Pirmasis filmas apie Lietuvos krepšinio rinktinės užkulisius kino teatruose visoje Lietuvoje jau nuo gegužės 31 dienos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...