2012 Liepos 24

Festivalyje „Stebuklų šalis“ Klaipėdoje – bebaimiai akrobatikos virtuozai

veidas.lt

Solidžias tradicijas turintys ir laurus viso pasaulio cirko renginiuose skinantys kolektyvai iš Olandijos bei Australijos rugpjūčio 3-4 dienomis uostamiestyje vyksiančio gatvės cirko festivalio „Stebuklų šalis“ metu pristatys unikalius akrobatikos šou, iliustruosančius neribotų žmogaus galimybių spektrą.

 

Jūros šventės ir 760-ojo Klaipėdos miesto jubiliejaus iškilmių metu uostamiestyje vyksiantis vienintelis Lietuvoje tarptautinis gatvės cirko festivalis „Stebuklų šalis“ kvies į „Švyturio menų doko“ Orlen Land vasaros terasą, įsikursiančią „Memelio miesto“ teritorijoje. Industrinio kolorito edvėje įsikurs kelios scenos, kuriose renginio dienomis karaliaus ekvilibristai, pokštininkai, iliuzijos meistrai bei aukščiausio meistriškumo lygio akrobatų komandos.

 

Bebaimiai australai

ThisSideUp“ akrobatų kolektyvas iš Australijos, šiuo metu gastroliuojantis Europoje, „Stebuklų šalyje“ pristatys kvapą gniaužiantį šou „Controlled Falling Project“ (angl. „kontroliuojamas kritimas“). Stulbinami fiziniai įgūdžiai, triukai, surepetuoti taip, kad gerte įsigertų į raumenis, įtampa ir tempas – nuolat atnaujinamas pasirodymas ne veltui pelnė aukščiausią įvertinimą Edinburgo alternatyviojo teatro festivalyje Škotijoje.

Akrobatų trijulė vadinama „mitų griovėjais“ – tik, skirtingai nei šitaip pavadintos televizijos laidos komanda, jie su fizikos dėsniais žaidžia pasitelkę savo pačių kūnus. „Į cirko įgūdžius žvelgiame iš mokslo pozicijų. Ir, patikėkite, nuo pavojingų dalykų lengvai tampi priklausomas. Pirmus kartus regisi, jog žaidi su gyvybe, bet ilgainiui tai tampa įpročiu“, – sako trupės nariai.

 

Melburno Nacionalinės cirko meno akademijos absolventai scenoje pasirodo be diržų, tinklų ir kitokių pagalbinių priemonių – jokios apsaugos, išskyrus raumeningas rankas ir metų metus tobulintus įgūdžius. „Sukrečiantis, pavergiantis, keliantis mirtiną baimę ir triumfuojantį džiugesį – toks ir turėtų būti cirkas!“ – deklaruoja „ThisSideUp“ vyrukai.

 

Poetinės fantazijos iš Olandijos

 

Į festivalį antrąsyk atvyksta olandų akrobatų kolektyvas „Bencha Theater“. Kvapą gniaužiantys pasirodymai, pagardinti muzikos bei šokio, jau pirmajame renginyje puikiai derėjo prie industrinio „Memelio miesto“ peizažo.

Šiemet dešimtmetį švenčiančio „Bencha Theater“ spektakliai – tai įgyvendintos poetinės fantazijos, mistinis muzikos ir kūnų dialogas, kuris kaskart skamba vis kitaip, nes šis kolektyvas savo pasirodymus rodo įvairiausiose erdvėse. „Memelio miesto“ teritorijoje esantis didžiulis kranas tapo vienu iš įdomiausių jų scenografijos atributų

Kalbant specialiasiais terminais, olandų šou yra oro ir balansavimo akrobatikos susijungimas šokyje, o už lyriškų, magiškos nuotaikos pesmelktų piruetų slepiasi išskirtinė fizinė forma ir profesinis meistriškumas. Jo dėka „firminis“ kolektyvo rekvizitas – paprastos ilgos medžiaginės juostos – tampa pagrindu įmantriausiems triukams.

Bencha Theater“ trupės nariai – artistai iš įvairių šalių, vadovaujami Rachel Melief. Gimusi artistų šeimoje, būsimoji teatro įkūrėja ir meno vadovė studijavo šokį bei šokio pedagogiką Roterdamo (Olandija) šokio akademijoje, ir, Niujorke įgijusi šiuolaikinio ir džiazinio šokio įgūdžių, pradėjo tarptautinę karjerą. Prisijungusi prie akrobatikos ir teatro grupės „Corpus“, įsikūrusios Amsterdame, ji atrado akrobatiką, kuri tapo antruoju artistės pašaukimu.

Stebuklų šalis“ pirmąkart Klaipėdoje surengta 2010 metais. Festivalį remia Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas.

 

Bilietai į renginį – „Tiketoje“ (www.tiketa.lt). Svečiai galės pasirinkti jiems patraukliausią variantą iš bilietų, galiojančių penktadienį, šeštadienį (kaina – 15 Lt) arba abi dienas (20 Lt). Bilietas suteiks teisę prireikus palikti renginio teritoriją ir vėl sugrįžti į „Stebuklų šalį“ stebėti pasirodymų.

 

Daugiau informacijos – www.dokas.info.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...