2011 Lapkričio 12

Festivalis “Vilnius Mama Jazz“ pristato būsimąsias žvaigždes

veidas.lt

Dešimtasis festivalis “Vilnius Mama Jazz“ lapkričio 16–19 d. žiūrovus pamalonins ne tik tradicinio džiazo koncertais, bet ir improvizacijomis bei eksperimentais.

“Vilnius Mama Jazz” iš kitų Lietuvoje vykstančių džiazo festivalių išsiskiriantis universalumu, atlikėjų ir žanrų įvairove, šiemet į jubiliejinį renginį sukvietė ne visiems puikiai žinomus atlikėjus, o mūsų šalyje dar negirdėtus muzikantus. Pasak festivalio organizatorės Juditos Bartoševičienės, tokia koncepcija pasirinkta neatsitiktinai. “Kelerius metus iš eilės iki 2009 m. festivalyje koncertavo mega žvaigždės, tokios kaip Johnas McLaughlinas, Billas Frisellas, Marcusas Milleris, Christianas McBride’as, Billas Frisellas ir kt. Dabar norime šviesti publiką, tad ieškome profesionalių atlikėjų, kurie pasaulyje jau yra žinomi, bet pas mus dar retam girdėti“, – atskleidžia J.Bartoševičienė.
Beje, šiemet festivalio scenoje pasirodys ir jau anksčiau jame dalyvavę atlikėjai, tačiau su naujais projektais. Žiūrovai išgirs ir klasikinių kvartetų atliekamą muziką, ir šiuolaikinio džiazo improvizacijas. Festivalio organizatoriai nesistengia spraustis į vieno stiliaus rėmus, o atvirkščiai, siūlo klausytojams kuo įvairesnį džiazo muzikos spektrą, kad kiekvienas rastų tai, kas jam patinka. Ne vienus metus programas festivalyje pristatantys Lietuvos džiazo virtuozai tvirtina, kad tai ir yra didžiausias “Vilnius Mama Jazz“ pranašumas ir išskirtinumas, į koncertus sutraukiantis minias žmonių.

Universalus ir demokratiškas festivalis

Saksofonininko Vytauto Labučio nuomone, festivalyje koncertuojantys atlikėjai įtinka įvairaus skonio publikai, tačiau organizatoriai bet ko neįsileidžia. Profesionalumo kartelė iškelta gana aukštai. “Be to, čia galima išgirsti būsimąsias žvaigždes. Organizatoriai suranda tokius muzikantus, kurie dar nėra pasaulinio lygio garsenybės, tačiau netrukus tokiais taps, o Lietuvos publika jau bus jas išgirdusi“, – sako V.Labutis.
Artūro Anusausko vertinimu, “Vilnius Mama Jazz“ išsiskiria ne tik universalumu, bet ir tuo, kad yra demokratiškas festivalis. Štai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Vilniaus kolegijos džiazo katedrų studentams į visus festivalio koncertus bilietai nekainuoja. Be to, pasaulyje pripažinti atlikėjai jiems nemokamai veda meistriškumo pamokas.
Pasak A.Anusausko, studentai ne tik gyvai išgirsta profesionalius atlikėjus, bet ir su dar didesniu užsidegimu patys kimba į mokslus.
J.Bartoševičienė teigia, kad taip auginasi publiką. Dėl tos pačios priežasties neužkeliamos ir bilietų kainos. „Mus daug kas kaltina, kad pardavinėdami bilietus į džiazo virtuozų koncertus po 20 ar 30 Lt, nuvertiname atlikėjus, tačiau, mano nuomone, skirtumą turi padengti rėmėjai, kad aukščiausio lygio atlikėjų pasirodymus galėtų pamatytų kuo daugiau žmonių“, – įsitikinusi festivalio sumanytoja.
Stengdamiesi, kad “Vilnius Mama Jazz“ taptų atsvara popkultūrai, organizatoriai ne vieną kartą žiūrovus kvietė ir į nemokamas pasaulinio lygio žvaigždžių repeticijas. Taip pat kasmet visi laukiami nemokamuose jam sessions. „Rusų dramos teatre vykstantys koncertai – rimti ir iškilmingi, o naktiniai jam sessions, skirti labiau atsipalaiduoti. Čia į sceną lipa jauni užsienio ir lietuvių muzikantai kartu su pasaulinio lygio žvaigždėmis. Tą patį vakarą koncertuoja daug kolektyvų ir muzikantų“, – pasakoja J.Bartoševičienė.

Ką išvysime šiemet

Šiemet kaip didžiausia festivalio žvaigždė pristatomas pianistas Robertas Glasperas iš JAV, kuris derina klasikinį ir modernųjį džiazą, hiphopo stiliaus muziką ir lyrines balades. Beje, šis Amerikoje pripažintas atlikėjas jau pernai koncertavo festivalyje „Vilnius Mama Jazz“. Sulaukęs žiūrovų anšlago, jis buvo puikiai įvertintas ir muzikos kritikų. O štai kolektyvą iš Prancūzijos „Ozma“ pamėgo ne tik mūsų publika, bet ir patys muzikantai taip susižavėjo Lietuva, kad net koncertuodami kitose šalyse, atlieka odę Vilniui. Šių atlikėjų koncertas festivalyje prieš dvejus metus buvo įvertinas kaip vienas geriausių, o šiemet prancūzai atvyksta su nauja programa.
Dar viena ryški jubiliejinio „Vilnius Mama Jazz“ festivalio žvaigždė – Jay Phelpsas iš Didžiosios Britanijos. Taip pat koncertuos ir kvartetas iš Prancūzijos „Emile Parisien“, amerikiečiai Davidas Binney ir Billy Childsas su grupėmis, ir kiti.
O festivalį pradės džiazo pianistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 23-iojo tarptautinio pianistų konkurso „Jazz improvizacija” laureatas Marijus Sūdžius. Dar viena lietuvių grupė, kurią žiūrovai išvys Rusų dramos teatre – „InSearch“, savo kūryboje derinanti roko, džiazo ir elektromuzikos elementus.

Organizatoriai skelbia, kad festivalis „Vilnius Mama Jazz“ – atviras visiems džiazo muzikos stiliams ir kryptims.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...