2014 Rugsėjo 18

Elena Gelžinytė: „Man smalsu suprasti, kaip vyksta gamtos procesai“

veidas.lt

Jaunieji Lietuvos chemikai iš Hanojuje, Vietname, vykusios tarptautinės chemijos olimpiados grįžo su keturiais medaliais – trimis sidabro ir vienu bronzos: kiekvienas komandos narys gavo po medalį. Sidabro medalį laimėjo ir Kauno technologijos universiteto gimnazijos dvyliktokė Elena Gelžinytė.

 

Žmonės save realizuoja skirtingose srityse. Dažnai tenka rinktis, kas sekasi geriausiai: matematika, informatika ar lietuvių kalba. Elena Gelžinytė tvirtina, kad pradinėse klasėse tokių klausimų jai nekildavo, nes nebuvo įmanoma išskirti mėgstamiausių dalykų. Tikriausiai todėl, kad pradinukai tik susipažįsta su skirtingų sričių pamokomis, ruošia namų darbus ir klauso mokytojos.

Ryškesnis skirtumas, merginos teigimu, atsirado po pradinių klasių, kai pamokas pradėjo vesti nauji mokytojai, dalykų disciplinos išsiskyrė ir iš arčiau buvo galima susipažinti tiek humanitariniais, tiek su tiksliaisiais mokslais. Tuomet ji ir pastebėjo, kad mokantis tiksliuosius mokslus reikia įdėti mažiau pastangų, lengviau būna rasti atsakymus į įvairius klausimus, atlikti užduotis.

Elenai patinka mokslas, kuriame nubrėžtos aiškios taisyklės. „Tikslieji mokslai man patinka tikriausiai todėl, kad studijuojant matematiką, o vėlesnėse klasėse – ir gamtos mokslus, informatiką gana aiškios taisyklės ir principai, kuriais lengva sekti. Tereikia „pagauti“ pačią idėją, kuria galima manipuliuoti, pritaikyti vienur ar kitur“, – pasakoja Elena.

Mergina apgailestauja, kad mokykloje dažnai užtenka išmokti spręsti uždavinius, kurių pavyzdžiais sekama, atkartojama, o šių žinių neužtenka, jei moksleivis nori labai gerai pasirengti olimpiadai. Čia jau reikia mąstyti, mokytis papildomai ir, kaip teigia Elena, suktis iš padėties. Dažnai užuominų būna ne daugiau, nei reikia tai užduočiai išspręsti, todėl ji sprendžia galvosūkius, naudodamasi žiniomis, įgytomis papildomai rengiantis olimpiadoms.

Pirmoji olimpiada, kurioje dalyvavo Elena, buvo matematikos, tada ji mokėsi penktoje klasėje. Nors ji visuomet puikiai suprato matematiką, prisipažįsta vis dėlto nustebusi, kai iš trijų klasių vaikų pasirodė geriausiai. „Apie jokį ruošimąsi penktoje klasėje nė negalvojau. Greičiausiai apie olimpiadą mokytoja tepasakė atėjusi į klasę. O aš pamąsčiau – kodėl gi ne? – prisimena iššūkius mėgstanti Elena.

Kiekvienais metais sekdavosi vis geriau

Sėkmė ir pastangos padėjo merginai siekti pergalės. Jau nuo devintos klasės Elena sėkmingai dalyvauja chemijos olimpiadose. Ji prisimena, kad norėjo išbandyti save ir biologijos bei fizikos olimpiadose, tačiau jose leidžiama dalyvauti tik vienam mokiniui iš mokyklos savo amžiaus grupėje. Kiekvienais metais chemijos olimpiadose mergina pasiekdavo vis geresnių rezultatų, o šie pasiekimai skatino tobulėti ir dalyvauti kituose konkursuose.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 352014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt/1,16 EUR. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-35-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...