2011 Gruodžio 30

Druskininkų sniego arena – dar vienas kurorto „magnetas“

veidas.lt

BFL

Šiais metais Druskininkuose atidarytos uždaros slidinėjimo trasos šiandien sulaukia dešimčių tūkstančių lankytojų ir užsienio sportininkų.

Rugpjūčio pabaigoje Druskininkuose oficialiai atidarytas žiemos pramogų kompleksas „Snow Arena“, kuriame įrengtos dvi slidinėjimo trasos – pradedantiesiems bei pažengusiems slidininkams bei snieglentininkams. Dar viena, lauko trasa, kol kas neveikia, nes žiemos pradžioje pasitaikė kaip reta šilti orai. Bendras trasų plotas sudaro beveik 25 tūkst. kvadratinių metrų, ilgis siekia 1100 metrų, kalnų aukštis – 66 metrus.
Ir nors šios arenos pavadinime iš pradžių puikavosi žodis „Snoras“, liūdnai pagarsėjusio banko likimas yra kardinaliai priešingas žiemos pramogų komplekso sėkmei. Tai pirmasis ištisus metus veikiantis tokio tipo centras Baltijos šalyse – dėl šios priežasties sniego arena sulaukė didžiulio pasisekimo. Iki gruodžio vidurio čia jau apsilankė daugiau nei 70 tūkst. lankytojų. Per dieną vidutiniškai apsilanko nuo 500 iki 1100 žmonių – savaitgaliais arena būna perpildyta.
„Lankytojų srautai mūsų numatytus minimalius viršija triskart!“ – džiaugiasi Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, kuris apie tokios arenos statybą svajojo dar 2000-aisiais, kai buvo svarstomi strateginiai miesto plėtros planai. „Tuo metu ir gimė idėja Druskininkus paversti nesezoniniu kurortu – kad jis žmones trauktų tiek vasarą, tiek žiemą“, – prisimena meras.
Ir išties teigiami atsiliepimai apie „Snow Areną“ jau spėjo pasklisti ir užsienyje – uždarose slidinėjimo trasose šiandien jau treniruojasi Lenkijos, Švedijos, Latvijos, Suomijos, Norvegijos sportininkų komandos.
„Kad imsimės statyti tokią areną, paskelbiau per oficialų Druskininkų vandens pramogų parko atidarymą – tuo metu tik nedaugelis suprato, kad nejuokauju“, – prisimena meras.
Šis projektas iš tikrųjų buvo rizikingas ir drąsus – jo sumanytojai, Druskininkų miesto savivaldybė, meras R.Malinauskas ir akcinė bendrovė „Stamita“ nepabūgo šią areną statyti sunkmečiu.
Darbai buvo pradėti 2009 m., o bendra žiemos pramogų arenos vertė siekė 106 mln. Lt. Tiek R.Malinauskas, tiek koncesininko – įmonės „Stamita“ direktorius Andrius Stasiukynas pabrėžia, kad be Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos, kuri sudarė 40 mln. Lt, arenos, ko gero, nebūtų. Be to, būtina paminėti, kad tarp visų nuostolių „Snoras“ Lietuvai paliko ir šį tą gero, mat šis bankas „Stamitai“ paskolino didžiąją dalį iš likusių 66 mln. Lt.

Žiema vasarą ir vasara žiemą

Vis dėlto ties sniego arena Druskininkų mero ir kitų aktyvių miestiečių bei verslininkų planai nesibaigia. Prieš dešimtį metų patvirtinti planai miestą paversti universaliu kurortu nuosekliai vykdomi ir toliau. Tad šiandien miesto svečiai gali mėgautis žiemos pramogomis vasarą, o po kelerių metų bus galima patirti ir vasarą vidury žiemos. Šiandien jau pradėta projektuoti dar viena uždara arena – tik šį kartą tai bus savotiška jūros paplūdimio „imitacija“.
„Joje bus smėlio paplūdimys bei jūros imitacija su bangomis, vasarą nuvažiuos pastato stogas ir lankytojai galės degintis tikroje saulėje, o žiemą – dirbtinėje. Čia bus ir dauguma paplūdimiui būdingų pramogų, pavyzdžiui, tinklinio aikštelės“, – planuoja R.Malinauskas.
Kitas, šiek tiek „smulkesnis“ projektas (mat jam reikia apie 10 mln. Lt) – tai specialus keltuvas, kuris sujungs Druskininkų centrą su sniego arena. Keltuvas atliks ne tik transporto vaidmenį – daugiau nei kilometro atstumą jis įveiks per 3,5 minutės, bet ir taps kraštovaizdžio apžvalgos priemone, mat lankytojus pakels į 45 metrų aukštį, iš kurio galima bus pasigrožėti miesto panorama, Nemunu ir artimiausiomis apylinkėmis.
Be to, šį pavasarį parke tarp Druskonio ežerėlio ir Vijūnėlės tvenkinio turėtų pražysti apie 130 tūkst. narcizų, kurie jau pasodinti, – ši idėja R.Malinauskui kilo svečiuojantis Briuselyje ir vienoje šio miesto aikštėje pamačius panašią gėlių jūrą. „Pamaniau, kuo blogesni Druskininkai? Beje, tokie projektai daug nekainuoja, tačiau atrodo įspūdingai, todėl su nekantrumu laukiame pavasario, kai miestą apsems žiedų jūra“, – prisipažįsta meras.
Ko gero, visuose šiuose projektuose galima būtų rasti trūkumų ar prikišti, kad Druskininkų meras puikiai suvokia, kaip „daromi“ viešieji ryšiai. Vis dėlto anksčiau įgyvendinti projektai, pastatyta sniego arena bei planuojami darbai rodo, kad Druskininkai turi nuoseklų ir konkretų kurorto plėtros planą, kuris kasmet iš žodžio virsta kūnu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. tadas tadas rašo:

  saunu, kad sugebejome atidaryti tokia arena, tikrai nesijaucia ten krizes. Buvau ten net tris kartus, nes gavau kupona is laisvalaikio dovanu i sia snow arena ir viesbuti. Tai paskui uzsikabinau :) ar darbo diena, ar savaitgalis, zmoniu daug, smagu. Tik negalvojau, kad dar tiek is uzsienio pritrauks

 2. bacsms bacsms rašo:

  Aš taip pat myliu šią areną. Tai tikrai puiku. https://geometrydashsubzero.net


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...