2011 Gruodžio 24

Druskininkų slidinėjimo arena sausakimša, visos kitos trasos – tuščios

veidas.lt


Druskininkų sniego arena net darbo dienomis sausakimša, o savaitgaliais į ją gali ir nepatekti. Tuo metu visos kitos slidinėjimo trasos negali pradėti sezono dėl vėluojančios žiemos, taigi ten klientų nėra.

Nepaisant to, kad turi sniego patrankas, dėl nepakankamai žemos temperatūros Ignalinos, Anykščių, Birštono, Alytaus ir Vilniaus slidinėjimo trasos tiesiog negali pradėti gaminti sniego.
Praėjusiais metais Lietuvos žiemos sporto centre sniegą gaminti imta lapkričio 26 d., o gruodžio 4 d. centras atvėrė duris slidininkams. Kol neatšalo bent iki 2 laipsnių, sniego patrankų įjungti negalima. Optimali temperatūra sniegui gaminti – 5 laipsniai Celsijaus žemiau nulio.
Visas kitas trasas specialistai kritikuoja, nes Lietuvoje neprisninga tiek, kad jos atitiktų aukščiausius reikalavimus be papildomos sniego gamybos. Kol neprisnigo, jose nėra ir ne tokių reiklių lankytojų.
Druskininkų sniego arena, kurioje visos slidinėjimo trasos – po stogu, nuo gamtinių sąlygų visiškai nepriklausoma. Ji tokia vienintelė ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse bei aplinkui 1000 km spinduliu. Panaši arena veikia tik Maskvoje. Lietuvos slidinėjimo centro direktorius Bronislavas Cicėnas neslepia, kad šis modernus slidinėjimo centras, siūlantis aukštą aptarnavimo lygį, nuvilios klientų nuo visų kitų centrų. Vis dėlto pašnekovas viliasi, kad slidinėjimo entuziastų užteks visiems, mat slidininkai nemėgsta užsibūti vienoje vietoje.
Kita vertus, tokia arena parengs naujų slidininkų, be to, vers pasistengti konkurentus. Pavyzdžiui, žiemos sporto centras Ignalinoje šiemet išplėtė snieglenčių trasos plotį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...