2011 Gegužės 03

Beveik pusės europiečių darbo vietos – nepatogios

veidas.lt

"Veido" archyvas

Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo „Eurofound“ atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. europiečių beveik ketvirtadalį darbo laiko praleidžia kūną varginančioje arba skausmingoje padėtyje ir dėl to jiems kyla ilgalaikių sveikatos sutrikimų pavojus. Šiuo metu pasaulyje pastebima tendencija, kad darbdaviai pradeda atsižvelgti į patogios darbo vietos ir sveikatos sąsajas, o baldų gamintojai siūlo vis daugiau ergonomiškų (patogių kūnui) baldų. Skandinavijoje ši tendencija vyrauja jau ne vieną dešimtmetį – darbdaviai čia yra linkę daug investuoti į ergonomiškas darbo vietas tam, kad padidėtų darbo našumas.

„Tūkstantmečius žmogaus kūnas vystėsi jam aktyviai judant, tačiau jau nuo praeito amžiaus pabaigos didžiąją dienos dalį praleidžiame sėdėdami. Tad nėra ko stebėtis, jog tokie gyvenimo būdo pokyčiai kelia grėsmę sveikatai bei gyvenimo kokybei“, – teigia švediškų kintamo aukščio sistemų biurui ir namams „ERGO Drive“ atstovas Lietuvoje, bendrovės „Statga“ rinkodaros vadovas Darius Urlakis. Pasak jo, mūsų šiaurės kaimynai tai suprato vieni pirmųjų ir dabar net 70 proc. Skandinavijos darbdavių perka biurams reguliuojamo aukščio stalus, kurie leidžia keisti sėdėjimą su stovėjimu: „Taip nuolat palaikomas fizinis organizmo aktyvumas ir mažinama nugaros skausmų atsiradimo rizika, auga darbuotojų darbingumas, pasitenkinimas darbu, gerėja savijauta, koncentracija – visa tai naudinga tiek darbdaviui, tiek darbuotojui, – pabrėžia D. Urlakis.

Mokslininkai nustatė, kad sėdimos ir stovimos pozicijų keitimas padeda išvengti nutukimo, saugo kaklo, pečių bei nugaros sritis nuo papildomos apkrovos, stiprina kojų raumenis, gerina koordinaciją, mažina kraujo krešulių susidarymo tikimybę bei širdies ligų riziką, leidžia giliau kvėpuoti ir gauti produktyviai smegenų veiklai būtino deguonies.

"Veido" archyvas

Tuo metu nuolatinis sėdėjimas ne tik vargina organizmą bei mažina žmogaus produktyvumą, bet ir skatina nutukimą, nugaros skausmus, yra susijęs su diabetu, padidėjusia širdies ligų bei vėžinių susirgimų rizika. Sėdimo darbo grėsmes žmogaus organizmui atspindi ir 2010 m. Amerikos vėžio asociacijos atliktas tyrimas. Šio tyrimo metu, kuriame dalyvavo 53 tūkst. vyrų ir 70 tūkst. moterų, buvo nustatyta, kad nuolatinis sėdėjimas smarkiai padidina mirtingumo riziką ir gali būti toks pat kenksmingas žmogaus organizmui kaip ir pasyvus rūkymas. Mat sėdint labai sulėtėja organizmo medžiagų apykaita ir padarytos žalos negali kompensuoti nė kasdien praleidžiama valanda sporto klube.

1999 m. įkurta bendrovė „Statga“ priklauso švedų įmonių grupei „ROL Group“, turinčiai daugiau nei 30 m. ergonomiškų daugiafunkcių stalų stovų, pristatomų „ERGO Drive“ prekės ženklu, kūrimo ir gamybos patirtį. „Statga“ gamina ergonominėmis savybėmis išsiskiriančius biuro baldų komponentus, prekybinę įrangą bei teikia metalo apdirbimo paslaugas grupės įmonėms ir išorės klientams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...