2011 Gegužės 07

Aukštadvario regioniniame parke – naujovės

veidas.lt

BFL

Aukštadavario regioniniame parke šį sezoną lankytojai galės apžiūrėti  atnaujintus rekreacinius statinius prie garsiosios Velnio duobės, kitus gamtos ir kultūros objektus, taip pat  vieną iš aukščiausių Lietuvoje eglę.

Išlaki Lauzgenių eglė, pasistiebusi aukštyn beveik 44 metrus, prilygsta 16 aukštų namui. Milžinės kamieno skersmuo – daugiau kaip metras. Ši netoli Aukštadavario neseniai miškininkų atrasta eglė vos pusmetriu žemesnė už aukščiausią Lietuvoje Dzirniškių eglę, augančią Alytaus rajone. Pasak miškininkų šią įspūdingą eglę apjuos tvorelė. Greta nemažai eglynų, drėgnų vietų, tad pagal gamtotvarkos projektą dalis Spindžiaus miško, jį prašviesinus, turėtų tapti taiga.

„Numatyta suformuoti taigos buveinę, tikimasi, kad tai paskatins atsirasti daugiau augalų. Aplink ežerai – Spindžiukas, Spindis – daug pažintinių takų. Ir įgriuvos yra pažintinis takas. Greta bus pažymėta ir eglė, kaip eksponatas, kad lankytojai galėtų į ją pasižiūrėti“, – pasakojo Trakų miškų urėdas Vygantas Mierkis. Plačiašakį Nikronių ąžuolą dvynį su dviem persipynusiais kamienais vietos bendruomenė prašo pripažinti gamtos paminklu.

Aukštadvario regioninio parko direkcija vietos bendruomenę ir kaimo turizmo savininkus kvietė atkreipti dėmesį į miško kraštovaizdį ir bendrom jėgom jį saugoti. „Turizmas tam tikra prasme gali tarnauti ir kaip tam tikras aplinkosaugos garantas. Tie žmonės organizuoti, jie supranta parko gamtos vertybių naudą ir vertę, žino, kad atvažiavę žmonės neužsisėdi kieme, kad jie eina lankyti objektų, jie tikrai mums pritaria ir padeda“, – kalbėjo Vaclovas Plegevičius, Aukštadvario regioninio parko direktorius.

Šią vasarą Aukštadavario regioniniame parke prie garsiosios Velnio duobės atsiras naujų takelių, kitų rekreacinių objektų, kad šį gamtos paminklą galėtų apžiūrėti kuo daugiau žmonių.Taip pat bus sutvarkytas ir Gedanonių piliakalnis, ant jo iškils apžvalgos bokštas.

Beveik šeštadalį Lietuvos teritorijos užima saugomos teritorijos. Kad kuo daugiau žmonių galėtų susipažinti su jų gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis, skatinamas pažintinis turizmas.

www.voruta.lt

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...