2014 Gegužės 04

Atomazga „Snoro” audito istorijoje

veidas.lt

Pagaliau galime teigti, kad jau žinome, kas, be “Snoro” banko savininkų, prisidėjo prie kelių milijardų litų mokesčių mokėtojų pinigų pradanginimo “Snoro” banke.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas Lietuvos Respublikos vardu paskelbė nutartį, kurioje konstatuojama, kad netinkamai savo darbą tikrinant banko finansinę veiklą atliko „Ernst & Young Baltic” audito bendrovė ir jos auditorius Ramūnas Bartašius. Ši įmonė atliko ir ankstesnių metų „Snoro” auditą. Šių asmenų pasirašytos išvados, kad „Snoro” banke viskas gerai, buvo teikiamos ne tik pačiam “Snorui”, jo akcininkams, bet ir priežiūrą vykdančiam Lietuvos bankui, o svarbiausia – tokia informacija buvo skelbiama viešumoje ir ja klaidingai pasinaudojo indėlininkai, įvairūs ūkio subjektai bei valstybės įstaigos, savo pinigus patikėjusios “Snoro” bankui.
Gyvename globaliame pasaulyje. Nesąžiningas finansinių institucijų kontrolės auditavimas atsirito ir iki Lietuvos. Po garsiojo pasaulinės energetikos bendrovės “Enron” bankroto jos auditorė – bendrovė „Arthur Andersen” buvo apkaltinta sunaikinusi tūkstančius JAV energetikos giganto apskaitos duomenų. Po šio gėdingo skandalo „Arthur Andersen” padaliniai susijungė su kita didžiojo auditorių penketuko bendrove „Ernst & Young”.
2008 m. bankrutavusio JAV investicinio banko „Lehman Brothers” auditorė taip pat buvo „Ernst & Young”. Nepaisant tokios prastos reputacijos, audito ir konsultavimo bendrovė „Ernst & Young Baltic” nuo 2010 m. sausio 1 d. yra sudariusi su Lietuvos valstybės institucijomis, įstaigomis, savivaldybėmis ir valstybės valdomomis bendrovėmis sutarčių, vertų 70 mln. Lt. Bent taip rodo Centrinio viešųjų pirkimų portalo (CVPP) duomenys.
Su „Ernst & Young Baltic” bendradarbiauja ir jos paslaugomis naudojasi ne viena Lietuvos Respublikos valstybės institucija. Net Lietuvos valstybės kontrolė turi su šia privačia bendrove ilgalaikę sutartį.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas” (http://prenumerata.veidas.lt/lt/order/magazine?id=17590), pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-18-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Jonas Jonas rašo:

  Snoro byloje akivaizdu,kad Daša Polikarpovna priosidengusi J.E.Prezidentės titulu sužlugdė žydelių biznį,nes gavo per mažą otkatą.

 2. jonui jonui rašo:

  Gal žinai Jonai ar atiduos Petras man skolą. Būsiu amžiams dėkingas. Antanas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...