2014 Spalio 26

A.Rakauskas-Gustavas: „Nesu jau toks teigiamas personažas“

veidas.lt

Kino teatruose galima pamatyti kur kas daugiau mažųjų žiūrovų nei paprastai. Jie traukia pažiūrėti naujų puikiai pažįstamo bene du dešimtmečius Audriaus Rakausko įkūnijamo personažo Gustavo nuotykių.

Vaiva Sapetkaitė

Penkiolika metų gyvuojančios laidos „Gustavo enciklopedija“ personažai nusprendė išlipti iš nedidelių televizorių ekranų ir išbandyti jėgas kine. To rezultatas – „Gustavo nuotykiai“, leisiantys su specialiuoju korespondentu Gustavu ir ilgamečiu Nobelio premijos kandidatu profesoriumi Velykiu Kalėdausku-Kūčiu patirti netikėčiausių nuotykių.

Kai Gustavo dėdė iš Švedijos, savadarbiu skraidymo aparatu gabendamas vertingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės relikviją, patiria avariją, Gustavui ir profesoriui Kalėdauskui nelieka nieko kito, kaip tik leistis į kelionę, kad išgelbėtų nelaimėlį ir brangiąją relikviją. Gustavas nebūtų Gustavas, jei neįsiveltų į keisčiausias situacijas. Ištrūkę iš didžiulės žuvies pilvo, kuriame iš barono Miunhauzeno (akt. Andrius Žebrauskas) ir gavo butelį su žinute apie ištikusią nelaimę, mūsų herojai skraidančiu malūnu, „tobuliausiu mūsų laikų skraidymo aparatu“, leidžiasi į kelionę. Deja, jis sudūžta neva negyvenamoje saloje, bet ne paprastoje, o kurioje esama Robinzono Kruzo (akt. Arūnas Sakalauskas)!

Pastarasis ne iš kelmo spirtas – netrunka keliautojams pasiūlyti penkių žvaigždučių kokybės pagalbos: smalsuoliai netrukus atsiduria vandenyno dugne, vandenių klube, ir klausosi nuostabiosios undinėlės Karmen Kriauklaitės (vaidina Karina Krysko-Skambinė) dainavimo.

Vis dėlto atliekant gelbėjimo misiją užsisėdėti negalima, tad netrukus Gustavas su profesoriumi Kalėdausku jau rieda traukiniu Amerikos dykuma. Atsiduria jie ir kosmose, iš kur sugrįžti ne taip paprasta, bet, žinoma, mūsų herojai atras būdų, kaip tai padaryti. Juk reikia gelbėti dėdę iš Švedijos…

Galite neabejoti – kino juosta „Gustavo nuotykiai“, kaip ir „Gustavo enciklopedija“, linksmai ir išradingai supažindins mažuosius (o dažnai ir didelius) žiūrovus su įdomiausiomis mokslo ir pasaulio paslaptimis.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-41-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...