2011 Spalio 03

Artūras Poviliūnas

„Ypač nuskriausta sovietmečio sportininkų karta“

veidas.lt

Sportas ne tik daug duoda, bet ir nemažai atima. Ypač iš garsiausių ir daugiausiai pasiekusių sportininkų, kurie už šlovę, pripažinimą ir Lietuvos vardo garsinimą sumoka didžiulę kainą – paaukoja savo sveikatą. Taip teigia Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas.
„Ypač nuskriausta yra sportininkų, perėjusių vadinamąją Sovietų Sąjungos rinktinių mėsmalę, karta. Šie sportininkai dabar turi daugiausiai sveikatos problemų, nes anuomet patekti į rinktinę buvo sunkiau, nei dabar laimėti Europos ar pasaulio čempionatą: konkurencija ir sportininkų krūviai buvo didžiuliai, o sveikatos priežiūra tikrai nepakankama, gerokai prastesnė, nei turime dabar. Anksčiau sportininko sveikata mažai kam rūpėjo, buvo toks požiūris: jei išgyveni, atlaikai tokį krūvį – tada gerai, jei ne – nieko tokio, ateis kitas, nes į vieną vietą pretenduodavo gal penkiolika panašaus lygio sportininkų“, – tvirtina A.Poviliūnas.
Lyg kompensacija už atiduotas jėgas jau keleri metai buvusioms didžiausioms šalies sporto žvaigždėms mokama renta, o olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovavusiems, bet medalių nepelniusiems sportininkams – olimpiečių pašalpa. Žinia, buvusiems sportininkams, iškovojusiems pergales olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, nuo 2008 m. buvo mokama 1,5 vidutinio darbo užmokesčio dydžio renta, bet 2010-aisiais dėl krizės ji buvo 20 proc. sumažinta. Šiuo metu 108 buvę sportininkai į rankas gauna 2529,6 Lt dydžio rentą, tiesa, jei sportininkas turi draudžiamųjų pajamų, ji atitinkamai mažinama. Na, o olimpiečių pašalpa siekia 600 Lt, neatskaičius mokesčių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...