2013 Spalio 03

„Vilniaus kino šortuose“ – speciali prancūziškų komedijų programa

veidas.lt


„Komedijos tikslas – padaryti žmogų geresnį jį linksminant“, – prieš tris šimtus metų yra pasakęs legendinis prancūzų dramaturgas Molière’as. Sekdamas jo posakiu 8-asis tarptautinis trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“ kviečia trumpam nusišypsoti žiūrint specialią penkių prancūziškų komedijų programą. Festivalis prasideda spalio 10 dieną.

„Prancūzų sukurtus filmus, ypač komedijas, publika dažnai sutinka šiltai. Jos paperka nuoširdumu, subtiliu humoru ir savitais dialogais. Tokie filmai laukiami kino festivaliuose, laimi pagrindinius apdovanojimus ir turi ištikimų gerbėjų ratą. Ne vieną prestižinį prizą gavo ir specialioje programoje rodomos penkios 2007–2012 metais sukurtos subtilaus humoro juostos iš Prancūzijos, kurias atrinko Bresto kino festivalio programos direktorius Massimilianas Nardullis”, – pasakoja Rimantė Daugėlaitė, festivalio „Vilniaus kino šortai“ direktorė.

Už geriausią trumpametražę juostą „Cezariui“ nominuota komedija „Galėjau būti kekšė“ (rež. Baya Kasmi) – tai istorija apie pašėlusią panelę, perdėm normalų vyruką, seną muzikos mokytoją ir netikėtą šios trijulės susitikimą. „Penio kirtis“ (rež. Jeanas-Baptiste’as Saurelis) pasakoja apie kuklaus vaikino Franciso pastangas bendradarbei atskleisti jausmus, tačiau nepasitikėjimas savo „vyrišku pasididžiavimu“ trukdo tai padaryti.

Tarptautinių festivalių favorito – animacinio filmo „Mažasis drakonas“ (rež. Bruno Collet’as) – herojus yra guminis žaisliukas, kuriame po mirties įsikūnijo ne kas kita, o pati Bruce’o Lee siela.

„Mašinų tyloje“ (rež. Paulas Caloris, Kostia Testut’as) apatinio trikotažo gamyklos darbininkės sukyla kovai, nes siuvimo mašinas pervežė į kitą šalį, kur pigesnė darbo jėga. Ar nepatenkintų moterų veiksmai pasmerkti nesėkmei? O kaip pirmąją darbo dieną telefoninių apklausų įmonėje seksis poetui Žuljenui? Atsakymai – komedijoje „Žuvies kauksmas“ (rež. Sébastienas Carfora)?

„Žiūrėdamas prancūziškų komedijų programą negali nustoti šypsotis, nors iš tiesų jose sprendžiamos svarbios gyvenimo problemos. Komiškumo ir rimtumo pusiausvyra filmuose puikiai išlaikyta”, – sako Marija Razgutė, festivalio „Vilniaus kino šortai“ projektų koordinatorė.

Prancūziškos juostos sudaro ir didžiausią „Vilniaus kino šortų“ konkursinės programos dalį. Joje bus parodyta net 11 trumpametražių filmų iš Prancūzijos, kurie jau spėjo apkeliauti Klermono-Ferano, Kanų, Venecijos ir kitus didžiausius pasaulio kino festivalius.

Spalio 10–13 d. didžiausio Baltijos šalyse trumpų filmų festivalio „Vilniaus kino šortai“ filmai bus rodomi Vilniuje, kino teatruose „Forum Cinemas Vingis“, „Skalvija“ ir „Pasaka“. Bilietai į šiuos seansus jau parduodami. Spalio 15–20 d. festivalis keliaus net per 6 Lietuvos miestus – Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Nidą, Ukmergę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...