2013 Kovo 05

„Skalvijai“ – 50 metų

veidas.lt


Visus sostinės kino teatrus pergyvenęs ir nuo pat įkūrimo į kitokį kiną orientavęsis kino centras “Skalvija” šį mėnesį mini 50 metų jubiliejų.
„Net šio kino teatro pradžia buvo neryžtinga. Gyvenamajame name įrengtos kino salės neveikė porą metų, o kai 1963 m. kovą kino teatras „Planeta“ atsidarė, tai buvo vadinamasis trečiojo ekrano kino teatras, kuriame buvo rodomi ne patys populiariausi filmai. Kita vertus, „Planetoje“ nuo pat pradžių rodytos vokiškos, angliškos kino juostos originalo kalba be jokio vertimo ar subtitrų“, – apie kino teatro pradžią pasakoja Skalvijos“ programų koordinatorė Sonata Žalneravičiūtė.
Naujausi, komerciškiausi filmai buvo rodomi dideliuose kino teatruose, tokiuose kaip „Pergalė“, „Lietuva“, „Vilnius“. Greičiausiai dėl to, kad buvo mažiau pastebima, nepriklausomybės pradžioje prasidėjus privatizavimo bangai „Planeta“ nepakliuvo į verslininkų akiratį, o atiteko savivaldybei. Tiesa, kino teatro populiarumas vis menko, kol galiausiai apie 2002 m. jau „Skalvijos“ vardą gavęs kino teatras buvo pasiekęs bankroto ribą.
Iš skolų išsikapstyti pavyko atsinaujinus, smarkiai pakeitus programą ir suradus savo, kaip nekomercinio kino centro, nišą. Tuomet prasidėjo kino teatro atgimimas, kurį ypač sustiprino “Lietuvos” kino teatro uždarymas. Tiesa, pasak S.Žalneravičiūtės, nekomerciniai kino teatrai be papildomos dotacijos niekur neišsilaiko, tad Vilniaus dokumentinių filmų festivaliu bei kitais renginiais garsėjanti “Skalvija” šiandien be savivaldybės paramos vargiai išgyventų.
Minint 50-ies metų jubiliejų kovo 8 d., penktadienį, „Skalvijoje“ vyks šventė kino teatro bičiuliams, buvusiems ir esamiems darbuotojams. Bus atidaryta fotografijų paroda, svečiams planuojama surengti ekskursiją po sovietinius kino teatrus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...