2013 Lapkričio 17

„Scanorama“: prasideda konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ intriga

veidas.lt


Septyniolika trumpametražių filmų – šeši lietuviški, aštuoni estiški ir trys latviški. Dešimt vaidybinių, trys dokumentiniai ir keturi animaciniai filmai. „Pirmasis kartas“, naktinis nutikimas autobuse, sidabrinės vestuvės, slapta kanapes auginančios šeimos operacija, Naujųjų metų sutiktuvės, ežiukų nuotykiai mieste.

Tai tik dalis pasakojimų, kuriuos žiūrovai pamatys prasidėjusioje Europos šalių kino forumo „Scanorama“ konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“.

„Jau penktus metus rengiame konkursinę programą, taip į festivalį įtraukdami mums svarbią baltiškąją dimensiją. Mes vertiname ir auginame šalia mūsų esančius jaunus režisierius, kurie į kiną žengia su originaliomis idėjomis ir ambicijomis. Tikiu, konkursas taps impulsu kurti toliau, nesustoti“, – sako dr. Gražina Arlickaitė, festivalio direktorė.

Šiandien programoje bus parodyti šeši naujausi trumpametražiai lietuviški filmai. Austėjos Urbaitės „Etiudas“ leisis į dviejų aktorių repeticijų užkulisius, kur realybė susipins su fantazija. Animatorės Skirmanta Jakaitė ir Solveiga Masteikaitė pristatys siurrealistinį animacinį kūrinį „Neeuklidinė geometrija“. Marija Kavtaradzė papasakos istoriją apie Beno ir Vegos „pirmąjį kartą“ filme „Pasakyk, kad neskaudės“. Dokumentinis Lino Mikutos filmas „Pietūs Lipovkėje“ pažvelgs į labdaringos valgyklos kasdienybę. Ieva Veiverytė „Šuns dienose“ gilinsis į motinos ir dukters santykius. Aistė Žegulytė prisilies prie žmogaus tapatybės ir grožio temos poetiškame filme „Tapatumai“.

Du iš šių filmų jau sulaukė tarptautinių festivalių dėmesio. M. Kavtaradzė naujausią darbą pristatė San Sebastiano studentiškų filmų programoje. L. Mikutos dokumentinio filmo premjera įvyko prestižiniame Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje. Anot G. Arlickaitės, būti pakviestiems į tokio lygio kino festivalius yra didelis įvertinimas jauniems kūrėjams ir įrodymas, jog einama teisingu keliu.

Latviams konkurse atstovaus Ēvaldas Lācis (animacinis filmas „Ežiukai mieste“), Edmundsas Jansonas (animacinis filmas „Choro gastrolės“) ir Liene Linde (tragikomiška drama „Suvaidink man laimingus Naujuosius“). Estiškų filmų šiais metais programoje – net aštuoni: „Čia tu?“ (rež. Moonika Siimets), „Mai“ (rež. Maria Reinup), „Nuotrauka“ (rež. Katrina Maimik ir Janas Erikas Nõgisto), „Sidabrinės vestuvės“ (rež. Katrina Maimik ir Andresas Maimikas), „Gimtadienis“ (rež. Erikas Norkroosas), „Musių malūnas“ (rež. Anu-Laura Tuttelberg), „Olga“ (rež. Kauris Kokkas) ir „Užuojauta“ (rež. Margusas Paju). Latvių ir estų filmai festivalyje bus rodomi šeštadienį ir sekmadienį.

Geriausią trumpametražį programos filmą ir geriausią lietuvišką trumpametražį filmą rinks profesionali tarptautinė vertinimo komisija. Jos pirmininku šiais metais bus lenkų kino režisierius Krzysztofas Zanussis. Taip pat vertinimo komisiją sudarys prodiuserė, Europos kino akademijos tarybos narė ir kino gamybos kompanijos  „Selavy Filmproduktion“ bendraturtė Dagmara Jacobsen iš Vokietijos, atviro Rusijos kino festivalio „Kinotauras“ direktorė Sitora Alieva ir graikų režisierius Thanosas Anastopoulosas. „Scanorama“ rodo jo filmą „Duktė“.

„Naujojo Baltijos kino“ konkurso nugalėtojui atiteks „Vilniaus kino klasterio“ įsteigtas prizas – kino aparatūros nuomos paslaugos, o geriausiam jaunajam lietuvių režisieriui bendrovė TEO LT, AB suteiks finansinę paramą būsimam jo kino projektui.
Konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti Europos šalių kino forumo „Scanorama“ uždarymo metu šį sekmadienį, lapkričio 17 dieną.
„Scanoramos“ klipas: http://youtu.be/DuZ-v0L_C7k

Daugiau informacijos:

www.scanorama.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...