2015 Rugpjūčio 23

„Sangailės vasaros“ Austės skrydis

veidas.lt

Viena – lieknutė ryškių skruostikaulių mergina, neišspausianti menkiausio šypsnio, kita – nenustojanti gyvenimu džiaugtis garbanė. Pirmoji – uždara ir atšiauri, antroji – motiniškai šilta ir atvira visam pasauliui. Toks derinys, įtikinamai įkūnytas jaunų aktorių Julijos Steponaitytės ir Aistės Diržiūtės, kino juostai „Sangailės vasara“ pelnė tarptautinę sėkmę.

Vaiva SAPETKAITĖ

Režisierė Alantė Kavaitė Juliją Steponaitytę pagrindiniam vaidmeniui buvo išsirinkusi seniai – dar prieš metus, o štai tinkamą aktorę Austės vaidmeniui pavyko rasti likus vos kelioms dienoms iki filmavimo pradžios. „Cheminė reakcija įvyko – viskas pasisekė puikiai“, – įvertina Aistė Diržiūtė.

 

Kiek Austėje yra Aistės?

Gyvenime Aistė šypsosi taip pat daug kaip ir Austė, darydama tokį patį mielo bei draugiško žmogaus įspūdį. Ar A.Kavaitė Aistę pasirinko todėl, kad ji ir taip panaši į Austę? Nors sugretinti aktorę ir vaidmenį nebūtų teisinga, A.Diržiūtė sutinka, kad artumą su savo personažu jautė. Ypač prisimindama save jaunesnę. Kita vertus, jos nuomone, natūralu, kad kurdamas vaidmenį įtrauki ir tikrų savo savybių.Nors Austė yra jaunosios aktorės vizitinė kortelė ir dabar dauguma jai siūlomų vaidmenų primena Austę, ji neketina būti vieno tipažo aktore – sako sieksianti parodyti, kad gali imtis ne tik tokių vaidmenų. „Esu už tai, kad aktorius eksperimentuotų, augintų skirtingus personažus. Tik taip galima augti aktoriui. Džiaugiuosi, kad pamažu ateina ir kitokių vaidmenų pasiūlymų“, – prisipažįsta A.Diržiūtė.

 

Tarp teatro ir kino

Iš ekranų linksmai žvelgianti charizmatiška Sangailės draugė ir mylimoji Austė pavergė filmo žiūrovus. Net sunku patikėti, kad tai buvo A.Diržiūtės debiutas kine. Nors ji studijavo vaidybą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tačiau teatras ir kinas aktoriui – kaip diena ir naktis.„Mokiausi teatrinės vaidybos, o kine reikia visai kitokios vaidybos, gestikuliacijos, kalbos ar net žvilgsnio“, – pasakoja Aistė. Anot jos, šis eismas – dviejų krypčių, nes pasibaigus filmavimui dėstytojams teko apsišarvuoti kantrybe, kol ją grąžino į teatrą. Pati aktorė tikina tik dabar imanti pagauti tikruosius skirtumus tarp teatro ir kino.Kas jaunajai aktorei labiau prie širdies ir kurį kelią ji mieliau rinktųsi – teatro ar kino? „Nemanau, kad būtina rinktis, – sako Aistė. – Norėčiau išsaugoti juos abu. Jei gali puikiai vaidinti ir kine, ir teatre, tai yra profesionalumo viršūnė. Man geriausias pavyzdys Lietuvoje – Nelė Savičenko.“Kine jai kol kas sekasi labiau, nors paskutinį studijų kursą praleido Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre. Tiesa, jaunosios aktorės vaidmenys čia nebuvo nei labai svarbūs, nei ryškūs. Noras ateityje karjerą sieti ir su kinu, ir su teatru – visiškai suprantamas: būti tik kino aktoriumi Lietuvoje neįmanoma – per mažai čia kuriama kino filmų.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-33-2015-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...