2015 Vasario 15

„Sangailė” įvertinta ir Berlyne

veidas.lt

Savaitgalį su visa kūrybine filmo „Sangailė” („The Summer of Sangaile“) komanda Berlyno kino festivalyje viešėjusi režisierė Alantė Kavaitė sulaukė tarptautinės bendruomenės susidomėjimo ir pripažinimo.

Pasak Lietuvos kino centro direktoriaus Rolando Kvietkausko, premjeros peržiūra Berlyne buvo itin sėkminga: „Sangailė” pritraukė nemažai profesionalų, kuriems kilo daug klausimų, vyko daug diskusijų.

Kasmetinis tarptautinis Berlyno filmų festivalis, kuriame dalyvauja filmų kūrėjai iš viso pasaulio, rengiamas nuo 1951 metų. Dar kitaip Berlinale vadinamas festivalis garsėja naujų filmų pristatymais. Šis įvertinimas lietuvei jau ne pirmas.

JAV vykusio prestižinio Sandanso („Sundance“) festivalio, kuris kasmet suburia Holivudo žvaigždes ir pasaulio įžymybes, apdovanojimų ceremonijoje filmo „Sangailė” režisierei A.Kavaitei įteiktas apdovanojimas už geriausią režisūros darbą konkursinėje vaidybinių filmų kategorijoje („World Cinema Dramatic Directing Award“).

Tuo metu Aistė Diržiūtė tapo pirmąja aktore iš Lietuvos, atrinkta į tarptautinės programos „European Shooting Stars“, skirtos kylančioms Europos kino žvaigždėms, finalinį dešimtuką. Kartu su kitais programos nariais Berlyno kino festivalio metu ji buvo pristatyta tarptautinei kino bendruomenei. Lietuvei įteiktas „Shooting Star“ apdovanojimas.

Lietuvoje filmuota režisierės A. Kavaitės kino juosta „Sangailė” pasakoja apie dvi paaugles (aktorės Julija Steponaitytė ir A.Diržiūtė), jų išgyvenimus, seksualumo paieškas ir baimių įveikimą brandos periodu. Filmo režisierė savo kūrinį apibūdina kaip itin šviesų, kuriame augantys žmonės patiria įvairių išbandymų (tokia yra kaina norint patekti į suaugusiųjų pasaulį).

Kūrėjų teigimu, filmas labai vizualus, jame užfiksuoti ir kvapą gniaužiantys akrobatiniai lėktuvų manevrai, kuriuo atliko pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys.

Vaidybinį filmą „Sangailė“ prodiusavo kino gamybos įmonė „Fralita Films“ kartu su prancūzų įmone „Les Films d’Antoine“, taip pat prisidėjo olandų prodiuserių kompanija „Viking Films“. Filmo gamybą Lietuvoje taip pat parėmė Lietuvos kino centras.

Lietuvoje A.Kavaitės režisuotą filmą „Sangailė” pirmieji kovo mėnesį išvys tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris” žiūrovai, kiek vėliau šis filmas pasieks ir Lietuvos kino teatrus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...