2014 Sausio 26

„Palangos stinta“ į žvejiškas linksmybes sukvies vasario viduryje

veidas.lt


Palangos pasididžiavimas – kasmet būrį svečių į kurortą priviliojanti šventė „Palangos stinta“ šiemet svečius pradžiugins ne tik tradicinėmis linksmybėmis, bet ir kulinarine išmone – kurorto verslininkai, besirengdami jau vienuoliktajai Stintų šventei ieško netradicinių būdų, kaip pateikti stintą, kad ji svečiams kuo labiau atskleistų savo ypatingą skonį.

Didžiulio populiarumo kasmet sulaukianti šventė „Palangos stinta“ šiemet svečius į Palangą sukvies vasario 15 d., šeštadienį. Tad kurorto verslininkams bei kultūros atstovams dabar – įtemptas darbymetis. Pasak Palangos Turizmo informacijos centro (TIC) direktorės pavaduotojos Egidijos Smilingienės, TIC-o darbuotojai kasdien atsakinėja į besidominčiųjų artėjančia švente telefono skambučius ar elektroninius laiškus. „Dažniausiai klausiama, kada vyks Stintų šventė bei kokia numatoma programa“, – sakė E. Smilingienė.
Šviežių stintų skonio pasiilgę pramogautojai ne tik domisi numatomomis linksmybėmis, bet ir rezervuoja vietas viešbučiuose. E. Smilingienė atkreipė dėmesį, jog kai kurie Palangos viešbučiai Stintų šventės savaitgalį jau nebegali pasiūlyti laisvų vietų. Tiesa, visiškai užpildyti yra ne visi viešbučiai, tad norintieji vasario 15 d. pasinerti į „Palangos stintos“ linksmybes, nakvynę kurorte dar gali rezervuoti be didelio vargo.
Telefono skambučių, artėjant Stintų šventei, kasdien sulaukia ir Palangos kultūros centro darbuotojai – į juos dažniausiai kreipiasi tautodailininkai, norintys savo gaminiais prekiauti Stintų šventės metu. „Kulinariniu paveldu kermošiaus dalyviai neprekiaus, tačiau šiltų kepurių, pirštinių ar kitų tautodailininkų kūrinių netrūks“, – žadėjo Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys.
Šventės dalyviai, kaip ir kasmet, galės ne tik įsigyti originalių dirbinių, paskanauti keptų, virtų, rūkytų, vytintų ar kitaip paruoštų stintų, bet ir įsigyti šviežių agurkais kvepiančių žuvų – vietos žvejai, artėjant renginiui, taip pat rezervuoja vietas prekybai J. Basanavičiaus gatvėje.
O pavalgiusius bei apsipirkusius palangiškius ir kurorto svečius J. Basanavičiaus gatvėje tradiciškai linksmins folkloro kolektyvai, visi norintieji galės savo jėgas išbandyti stintų valgymo, inkaro laikymo ir kitose linksmose rungtyse, nereikalaujančiose išankstinio dalyvių pasirengimo.
Savo sugebėjimus, o kartu ir sėkmę, vasario 15 d. rytą galės išbandyti ir žvejai mėgėjai. Kaip ir kasmet, ant jūros tilto bus rengiamos stintų meškeriojimo varžybos, į kurias registruotis galima jau dabar.
Savo indėlį į „Palangos stintą“ įneš ir Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija, šventės dieną Palangoje surengsianti Stintų barbekiu čempionatą.
Dar vieną atrakciją visiems, atvykusiems į Palangą, pateiks ir Lietuvos sveikuolių sąjungos nariai, šeštadienio popietę surengsiantys vadinamąsias ruonių maudynes prie jūros tilto.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...