2011 Liepos 02

„Lietuva jau dabar turėtų susirūpinti savo išlikimu“

veidas.lt

"Veido" archyvas

Prof. dr. Davidas Passigas įspėja Lietuvą apie jau artimiasiais dešimtmečiais jai kilsiančius iššūkius. Liepos 4-5 dienomis Vilniuje vyksiančiame Pasaulio lietuvių ekonomikos forume (PLEF) žinomas futuristas kartu su kitais garsiais Lietuvos ir užsienio verslininkais bei mokslininkais svarstys mūsų šaliai ateityje gresiančias rizikas ir galimus jų sprendimo būdus.

 

Pasak mokslininko, didžiausias iššūkis, su kuriuo ateityje susidurs tiek Lietuva, tiek visas pasaulis – sparčiai senkantys energijos ištekliai. Ir tai turės įtakos ne tik šalių ekonominei gerovei, bet ir kels įtampą tarp valstybių. „Energetinis badas tiesiogiai veiks besikeičiantį jėgų balansą pasaulyje. Tokios mažos, neturinčios pakankamai energijos resursų šalys kaip Lietuva, turėtų vengti įsitraukti į bet kokius tarpvalstybinius konfliktus, nes tai keltų grėsmę valstybės išlikimui,“ – sako prof. dr. D. Passigas. Jo nuomone, Lietuvai būtų racionalu jau dabar pradėti rūpintis alternatyviais energijos ištekliais, pavyzdžiui, efektyviu saulės energijos panaudojimu.

 

Futuristo teigimu, pasaulio laukia radikalūs pokyčiai – per ateinantį šimtmetį mūsų planeta pasikeis labiau nei per pastaruosius 5 tūkst. metų. „Jau dabar vykstantis progresas daugeliui mūsų kelia nuolatinį stresą ir norą, kad para pailgėtų bent viena valanda, – pastebi profesorius. – Deja, šis noras ir liks tik svajone, todėl žmonijai teks išmokti greitai bei sėkmingai įsisavinti naujausias technologijas ir efektyviai išnaudoti kiekvieną milisekundę.“

 

Anot prof. dr. D. Passigo, žvelgiant į ateitį, nerimą kelia ir besikeičianti demografinė situacija, lemsianti įvairius socialinius ir ekonominius disbalansus. „Žmonių populiacija ateityje tik mažės – po šimtmečio pasaulyje bus vos 5-6 milijardai gyventojų, – sako prof. dr. D. Passigas. – Turime jau dabar ieškoti sprendimų, nes juos rasti užtruks, žinant, kad populiacijos mažėjimą lemia dešimtys veiksnių.“

 

Apie ateities Lietuvą globalaus pasaulio kontekste forumo metu taip pat diskutuos JAV kompanijos „Thermo Fisher Scientific“, neseniai įsigijusios „Fermentą“, viceprezidentas Alanas Malus, bendrovės „Get Jar“ įkūrėjas ir vadovas Ilja Laurs, Europos verslo laikraščių asociacijos (EBP) paskelbtas „Europos metų vadovu 2011“, kiti sėkmingi verslininkai bei mokslininkai.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...