2012 Kovo 15

„Kino pavasaris” siūlo šeimoms savaitgalį leisti kine

veidas.lt


Jau nuo šio vakaro, kai bus iškilmingai atidarytas 17-asis „Kino pavasaris“, festivalis kviečia į kino sales tiek ištikimus gerbėjus, bręstančius drauge su festivaliu, tiek ir mažuosius, kuriems „Kino pavasaris“ turi paruošęs staigmeną.

Planuojantiems turiningą savaitgalį su šeima festivalis siūlo nepraleisti puikių kino juostų, kurios tiks įvairaus amžiaus žiūrovams – tiek mažiems, tike dideliems.

Be galo charizmatiškas animacinis filmas iš Pietų Korėjos „Vištukė“ (Leafie) tikrai patiks vaikams, bet juo tikrai nesibodės ir jų tėveliai ar seneliai. Tai nepaprastai graži ir įkvėpianti istorija apie Vištukę, kuri pabėgusi iš fermos, apsiima viena užauginti našlaitį ančiuką. Pietų Korėjoje sulaukęs didžiulio populiarumo ir pardavęs daugiau nei 2 mln. bilietų, filmas „Vištukė“ jau spėjo pavergti mažųjų kino mėgėjų širdis visame pasaulyje.

Kamilos Andini pasakiško grožio debiutas „Veidrodis nemeluoja“ (The Mirror Never Lies) rekomenduojamas žiūrovams nuo 7 metų ir vyresniems. Dvylikmetė mergaitė Kapis viltingai laukia iš žvejybos negrįžusio tėčio ir netiki kitų vaikų skleidžiamais piktais gandais. Filmas įsirėžia atmintyje ne tik dėl jaudinančios mergaitės istorijos, bet ir dėl kine retai rodomos įstabiosios Indonezijos vaizdų. Garsus režisierės tėtis Garin Nugroho, kurio filmą „Javos opera“ 2007 metais rodė ir „Kino pavasaris“, šį kartą ėmėsi dukters debiutinio filmo prodiusavimo.

Šiek tiek vyresniems – žavingas ir juokingas, jaunatviškų geismų ir troškimų kupinas norvegų režisierės Jannicke Systad Jacobsen filmas „Užvesk mane“ (Turn Me On, Goddammit!). Ši juosta pasiūlys dozę pašėlusios paauglystės emocijų, prisodrintų hormonų audrų, pirmosios meilės paieškų, nusivylimų. Filmas jau pramintas „Norvegišku pyragu“.

Jau pažįstamas „Kino pavasario” svečias japonų režisierius Hirokazu Kore-eda šiemet pristatys jau ketvirtąjį savo filmą festivalyje. Jo naujausias darbas „Stebuklas“ (I Wish) nuoširdžiai rekomenduojamas tiek darnioms, tiek ir skyrybų paveiktomis šeimoms. Pagrindinius vaidmenis atlieka du Japonijoje populiarūs broliai komikai Koki ir Oshiro Maeda. Jie įkūnija atskirai gyvenančius brolius ir svajoja, kad mama su tėčiu susitaikytų ir šeima vėl būtų drauge.  Sėkmingai startavęs festivaliuose Toronte, San Sebastiane ir Busane filmas iki šiol gastroliuoja per festivalius. Šis įkvepiantis ir svajingas filmas bus rodomas tik pirmąjį „Kino pavasario“ savaitgalį tad siūlome nepraleisti progos jį išvysti – nuo nuo rytojaus.

Rytoj vakare garsus britų aktorius Dexteris Fletcheris atvyksta į „Kino pavasarį“ pristatyti savo režisūrinį debiutą „Pašėlęs Bilas“ (Wild Bill). Idealiai tinkanti visai šeimai kriminalinė drama pasakoja apie buvusį nusikaltėlį, kuris po aštuonerių metų grįžta iš kalėjimo ir sužino, kad jį paliko sugyventinė, o du paaugliai sūnūs patys rūpinasi savo gyvenimu. Bilas pamažu mokosi būti tėvu, bando susigrąžinti vaikų pasitikėjimą ir atpirkti jiems prarastą laiką. Jaunieji žiūrovai jau įvertino šį filmą – San Sebastiano kino festivalyje D.Fletcherio filmas laimėjo jaunimo simpatijų prizą.

Lynne Ramsay filmas „Pasikalbėkime apie Keviną“ (We Need to Talk about Kevin) – sunkesnių emocijų drama, tačiau būtina pamatyti tėvams, auginantiems vaikus. Tai jaudinanti istorija apie ypatingai sunkų vaiką Keviną ir jo mamą, kuriai sunku rasti ryšį su savo visiškai nekontroliuojamu sūnumi. Filmas nagrinėja itin sudėtingas šeimos santykių problemas, tėvų kaltės jausmą ir atsakomybę už nesusiklosčiusius vaikų likimus.

Smalsiausiesiems šį pavasarį „Kino pavasaris” dovanoja ypatingą staigmeną – nuostabų pasaulio pažinimą dokumentiniame filme „Tegyvuoja antipodai!“ (¡Vivan las Antipodas!). Kiekvieno vaiko galvoje sukasi klausimai: kas yra kitapus Žemės? Ar žmogus kabo žemyn galva kitoje planetos pusėje? Ką pamatyčiau, jei išrausčiau tunelį per patį Žemės centrą ir atsidurčiau kitame jo gale? Rusų dokumentalisto Viktoro Kosakovskio dešimties metų nereali svajonė pagaliau tapo realybe.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...