2013 Spalio 16

„Jaunimo linijoje“ pagalbą teiks daugiau savanorių

veidas.lt

Emocinės paramos tarnyboje „Jaunimo linija“ dirbs daugiau savanorių. Pusės metų trukmės mokymus pradeda nauja savanorių grupė.

Grupės mokymus finansavo telekomunikacijų bendrovė „Tele2“, kuri tam skyrė 24 tūkst. litų. Šis atvejis ypatingas tuo, kad verslas finansavo visos savanorių grupės rengimo išlaidas. Vieno savanorio apmokymas kainuoja beveik 2,3 tūkst. litų.

„Jaunimo linijoje” dirba 160 savanorių. Šiuo metu jie gali atsiliepti tik į 1 iš 10 pagalbos skambučių. Tarnyboje dabar trūksta apie 100 savanorių, kad būtų galima atsiliepti į daugiau skambučių ir pakeisti išeinančius savanorius.

„Svarbu, kad kiekvienas išgyvenantis neviltį galėtų prisiskambinti į emocinės paramos tarnybą. „Jaunimo linija“ gyvuoja dėka žmonių ir įmonių, kurios remia šią veiklą – tokių kaip „Tele2“, kuri yra ilgametė „Jaunimo linijos“ partnerė. Kiekvienas projektas, leidžiantis padidinti savanorių skaičių ir tuo pačiu atsiliepti į daugiau skambučių, yra reikšmingas“, − teigia Paulius Skruibis, „Jaunimo linijos“ direktorius.

Valstybės parama sudaro apie 20 proc. gaunamo finansavimo. Todėl siekiant išlaikyti esamus pajėgumus ir plėsti tarnybos veiklą, labai svarbi žmonių ir įmonių parama. Pagrindines „Jaunimo linijos“ išlaidas sudaro savanorių mokymai, jų darbo koordinavimas ir darbo sąlygų užtikrinimas. „Tele2“ nuo 2009 m. yra „Jaunimo linijos“ partneris ir remia įvairių projektų įgyvendinimą.

„Kiekvienas skambutis gali išgelbėti gyvybę. Džiaugiamės, kad prie tarnybos prisijungus naujiems savanoriams daugiau žmonių galės pasinaudoti emocinės paramos telefonu teikiama pagalba“, − sako Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Savanorių kursai prasideda nuo informacinės dienos, kurios metu detaliai pristatoma tarnybos veikla ir sąlygos. Vėliau vyksta atranka – interviu. Šią atranką sėkmingai praėję savanoriai pradeda 80 val. kursus, kuriuose ypatingas dėmesys skiriamas praktikai. Tada laikomi egzaminai ir su mokytojų priežiūra atliekama praktika. Savanoriai, sėkmingai praėję šiuos etapus, pradeda savarankišką budėjimą.

„Jaunimo linijos” savanoriu gali tapti kiekvienas žmogus, vyresnis nei 18 metų. Savanoriauti gali įvairias specialybes bei išsilavimą turintys žmonės. Svarbiausia yra noras padėti, o visos reikiamos žinios ir įgūdžiai suteikiami mokymų metu.

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ anksčiau yra skyrusi paramą Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijai (dabar – Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija). Parama padėjo paruošti naujus savanorius, praplėsti specialistų darbo laiką ir atsiliepti į daugiau skambučių. Taip pat bendrovė finansavo lentelių su emocinės pagalbos linijų numeriais ant šešių aukščiausių Vilniaus tiltų įrengimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...