2011 Rugpjūčio 13

„Faberge“ juvelyrų namai atnaujino veiklą

veidas.lt

Juvelyrų namai „Faberge“, kurie savo veiklą sustabdė dar 1917 metais, vėl atnaujino darbą. Apie tai pranešė „The Econimist Times“.

AFP

Kompanija pradėjo nuo 12 kiaušinių formos „Les Fameux de Faberge“ serijos pakabukų gamybos, kurių kainos svyruoja nuo 100 iki 600 tūkst. JAV dolerių.

Kiaušinių formos pakabukai atkartoja kiekvieną metų mėnesį ir atspindi rusiškų posakių retoriką. Pavyzdžiui, kolekcijoje yra „aukštųjų technologijų kiaušinis“, kuriam priskiriama patarlė „Kiekvienas pats yra savo gyvenimo kalvis“, „Mozaikinis kiaušinis“ („Sena meilė nerūdija“). Netrukus bus pradėti gaminti ir labiau įperkami papuošalai, kainuosiantys nuo 4000 dolerių.

Juvelyrų namai „Faberge“ priklauso Pietų Afrikos Respublikos verslininkui Brayanui Gilbertsonui, kuris 2007 metais nusipirko visas „Faberge“ prekinio ženklo teises iš „Unilever“ kompanijos už 38 mln. JAV dolerių.

Kompanijos steigėjas buvo Rusijoje gyvenęs turtuolis Gustavas Faberge, kuris 1842 m. ir įkūrė juvelyrų namus. Faberge šeimai firma nepriklauso nuo 1937 metų, kuomet pirmųjų savininkų šeima įmonę pardavė amerikiečiui Samueliui Rubinui. XX amžiuje naudojant šį prekinį ženklą buvo buvo kuriamos įvairiausios prekės – pradedant parfumerija ir baigiant kino filmais.

2009 m. naujasis savininkas B. Gilbertsonas atkūrė „Faberge“ juvelyrų namus. Kompanijos marketingo direktorės Catarinos Flor žodžiais, norint pradėti darbą, prireikė dviejų metų reputacijai juvelyrinėje rinkoje atgaminti, kad „Faberge“ produktai nebūtų parduodami „kaip ir kur papuolė“.

„Faberge“ gaminiai, kurie visų firma buvo pagaminti Carlo Faberge, buvo žinomi visame pasaulyje. Vieni garsiausių yra velykiniai kiaušiniai, sukurti Rusijos carų Romanovų dinastijos nariams, kurių kainos aukcionuose viršija ne vieną milijoną dolerių. Šiuo metu pasaulyje yra išlikę 42 Romanovams kurtų kiaušinių iš 54 vienetų.

2011 m. birželį rusų biznierius Viktoras Vekselbergas norėjo prisiteisti „Faberge“ prekinį ženklą iš B. Gilbertsono. Iš pradžių buvo tikėtasi, kad abu verslininkai kartu taps „Faberge“ vardo šeimininkais, tačiau taip neįvyko. V. Vekselbergas turi 15 „Faberge“ kiaušinių kolekciją, kurią jis už 100 mln. dolerių 2004 m. nusipirko „Sotheby’s“ aukcione.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Nomeda Nomeda rašo:

    Nuostabu, kad tokie talentingi juvelyrai atnaujino savo veiklą. Aš labai mėgstu juvelyriką ir karts nuo karto užsisakau juvelyrinių dirbinių iš http://www.sidabras925.lt/lt/


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...