2012 Kovo 28

„Deutsche Bank“ susigrąžino didžiausio Europos banko vardą

veidas.lt

Deutsche Bank“, pati didžiausia Vokietijos finansų institucija, paskelbus 2011 metų rezultatus, tapo pačiu didžiausiu banku visoje Europoje pagal turimus aktyvus.

Vokiečių bankas aplenkė iki šiol pirmavusį prancūzų „BNP Paribas“. Apie tai pranešė agentūra „Bloomberg“.

Iš viso per praėjusius metus „Deutsche Bank“ išaugino savo aktyvus 14 proc. iki 2,16 trilijonų eurų. Dauguma kitų europietiškų bankų buvo priversti mažinti savo aktyvus dėl užsitęsusios eurozonos krizės. „Bloomberg“ duomenimis, „Deutsche Bank“ pavyko didinti savo aktyvus net 2008 metais, kai euro krizė buvo pasiekusi epogėjų. Iš viso per 2009 m. „Deutsche Bank“ aktyvus išaugino net 44 proc.

BNP Paribas“, kuris 2010 metais buvo didžiausiu Europos banku pagal turimus aktyvus, 2011 m. tuo pasigirti negalėjo – jo aktyvai sumažėjo 1,7 proc. iki 1,97 trilijonų eurų – patį mažiausią po 2007 m. „BNP Paribas“ pernai užėmė tik trečią vietą, o antrąją poziciją išsikovojo britų bankas HSBC, pernai aktyvus išauginęs 4 proc.

Palyginimui: pats stambiausias JAV bankas „JP Morgan Chase & Co.” 2011 metais savo aktyvus padidino 7 proc. iki 2,27 trilijono JAV dolerių (1,7 trln. eurų). Kitas stambus amerikiečių bankas „Bank of America“ savo aktyvus pernai sumažino 6 proc. iki 2,13 trln. dolerių.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...