- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Teismas nestabdo VTEK sprendimo dėl D.Kreivio, bylą nagrinės viešai

Autorius: veidas.lt | 2011 04 14 @ 18:00 | Lietuva | No Comments

Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinės buvusio ūkio ministro Dainiaus Kreivio skundą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) dėl jam nepalankaus sprendimo.

Teismas ketvirtadienį priėmė nagrinėti D.Kreivio skundą, tačiau netenkino prašymo laikinai stabdyti VTEK spendimą, nes, jo nuomone, siekis ateityje išvengti galimai kilsiančių asmeninių nepatogumų negali būti siejamas su būsimo teismo sprendimo įvykdymu bei buvusios padėties iki ginčijamo akto priėmimo atkūrimu, pranešė teismas.

Be kita ko, teismas nutarė nagrinėti bylą atvirai, nors D.Kreivys prašė tai daryti uždarame posėdyje. Teismas neturi duomenų, kad byloje esanti informacija patenka į Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme numatytą tarnybos paslapčių kategorijų sąrašą.

Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

D.Kreivys atsistatydinimo pareiškimą parašė kovo 9 dieną, iš karto po VTEK sprendimo, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus, kai skyrė Europos Sąjungos lėšų dviem sostinės mokykloms renovuoti. Renovavimo konkursus buvo laimėjusi ministro motinos iš dalies valdoma įmonė.

VTEK teigimu, D.Kreiviui buvo žinoma, kad jo motina yra mokyklų renovacijos konkursą laimėjusios bendrovės “Specializuota komplektavimo valdyba” akcininkė, jis pats šioje bendrovėje ėjo atsakingas pareigas – buvo akcininku, direktoriumi, valdybos nariu.

“Teiginį, kad ministras nežinojo, jog jo priimamas sprendimas yra palankus bendrovei SKV, Komisija vertina kritiškai – aukščiausių šalies valdymo organų nariams turėtų būti taikomi ir aukščiausi elgesio standartai, todėl D.Kreivys, eidamas į Ministro pareigas iš verslo sektoriaus, turėjo įvertinti visas interesų konflikto grėsmes, susijusias su jo buvusiomis pareigomis ir jo ar jam artimų asmenų akcijomis įvairiose įmonėse”, – konstatavo etikos sargai.

VTEK taip pat nusprendė, kad D.Kreivys įstatymą pažeidė ir nustatytu laiku nepateikęs privačių interesų deklaracijos bei netiksliai nurodęs deklaruotinus duomenis bei nenurodęs duomenų, dėl kurių galėjo kilti interesų konfliktas.

Posto D.Kreivys neteko kovo 16-ąją, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą.

Balandžio 4 dieną premjeras Andrius Kubilius D.Kreivį paskyrė visuomeniniu konsultantu ekonomikos ir investicijų klausimais.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/teismas-nestabdo-vtek-sprendimo-del-d-kreivio-byla-nagrines-viesai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.