- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Siūloma Vilniaus pajamas didinti 420 mln. litų

Autorius: veidas.lt | 2010 06 18 @ 15:25 | Lietuva | 1 Comment

Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Jonas Pinskus ir Virginija Baltraitienė užregistravo įstatymo pakeitimus, nustatančius ir apibrėžiančius Vilniaus kaip sostinės statusą, bei keičiančius pajamų mokesčio dalies perskirstymo santykį Vilniaus naudai. Anot darbiečių, teikiamo projekto tikslas — sostinės biudžeto papildymas ir jos statuso apibrėžimas.

Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad sostinės statusą turi Vilnius. Konstitucijos 17 straipsnyje įtvirtinta, kad „Lietuvos valstybės sostinė yra Vilniaus miestas — ilgaamžė istorinė Lietuvos sostinė“.

„Sostinė — tai svarbiausias valstybės miestas, kuriame įsikūrusios centrinės valstybės valdžios institucijos. Miestui-sostinei priskiriamas politikos, mokslo, kultūros, turizmo ir verslo centro vardas. Sostinė yra pats svarbiausias, valstybę reprezentuojantis miestas, todėl jam turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Tam reikalingi ir papildomi finansiniai asignavimai, todėl kartu su Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo projektu teikiami Savivaldybių biudžeto pajamų nustatymo metodikos įstatymo priedėlio pakeitimai. Projekte numatoma, kad gyventojų pajamų mokesčio dalis, skiriama Vilniaus miesto savivaldybės biudžetui, bus padidinta nuo 40 proc. iki 80 proc.“. — teigia Jonas Pinskus.

J. Pinskaus skaičiavimais, priėmus šias pataisas, Vilniaus miesto savivaldybės biudžetas padidės apie 420 mln. Lt. „Papildomos lėšos leis išspręsti susidariusias Vilniaus miesto problemas, tokias kaip mokyklų ir darželių renovacija, kelių priežiūra, spūstys, viešasis transportas, automobilių statymas, miesto tvarkymas ir gyvenamoji aplinka (apšvietimas, šiukšlės, užterštumas)“, — mano politikas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/siuloma-vilniaus-pajamas-didinti-420-mln-litu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.