- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

R. Palaitis pagaliau traukiasi

Autorius: veidas.lt | 2012 03 21 @ 09:09 | Politika | 2 Comments

BFL

Trečiadienio rytą vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis žengė konservatorių ilgai lauktą ir skatintą žingsnį – Premjerui Andriui Kubiliui įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė dar antradienį džiaugėsi, kad nenormali situacija pagaliau išsispręs.

„Tai bus pirmas žingsnis tiesos link, nes turbūt kiekvienas suprantam, ne tik politikai, bet ir visuomenė, kad tokioje situacijoje daugiau neįmanoma būti, kada Premjero ir ministro pozicijos yra skirtingos ir kada iš tiesų ministras net, sakykim, necenzūriniais žodžiais vadina Premjerą. Tai tikrai yra nenormali situacija“, – pridūrė Seimo Pirmininkė.

I. Degutienė tikisi, kad pirmalaikių Seimo rinkimų nebereikės.

„Jeigu procesas vyksta taip, kaip dabar vyksta, tai tada turime vilties, kad bus darbinga atmosfera Seime, ir tada nereikalingi priešlaikiniai rinkimai“, – sakė I. Degutienė.

„Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atleidimas turėjo įvykti daug anksčiau, o sugaištas laikas sukėlė emocijų“, – sako Premjeras Andrius Kubilius.

Ministro Pirmininko teigimu, R. Palaičio atstatydinimą lėmė ne tik jo nepamatuotas ir klaidingas sprendimas atleisti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovus, tačiau ir ministro elgesys pačioje Vyriausybėje, žeidęs Ministrų Kabineto integralumą.

„Vakar (pirmadienį. – ELTA) tikrai turėjau galimybę pozityviai įvertinti tokį apsisprendimą, kartu, be abejo, turėjau pasakyti, kad tai galėjo būti padaryta anksčiau – prieš geras dvi savaites ar bent savaitę, kai Prezidentė apsisprendė netenkinti mano teikimo jį atleisti, nes tas sugaištas laikas tik daugiau sukėlė emocijų, bet toks sprendimas vis tiek turėjo būti padarytas. Tai jau sprendimas, kurį lėmė ministro elgesys ne tiktai FNTT atžvilgiu, bet ir jo elgesys pačioje Vyriausybėje. Tas labai aiškiai matėsi, kad žeidžia visą Vyriausybės veiklos integralumą“, – interviu Lietuvos radijui antradienį sakė Premjeras.

A. Kubilius teigia, kad iš skausmingos istorijos su ministru R. Palaičiu būtina pasimokyti, todėl teikdamas naują vidaus reikalų ministro kandidatūrą ypatingą dėmesį skirs jo reputacijai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/r-palaitis-pagaliau-traukiasi

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.