- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

PST laukia rezultatų gerėjimo

Autorius: veidas.lt | 2011 04 28 @ 13:30 | Aktualijos,Lietuva,Verslas | No Comments

BFL

Panevėžio statybos trestas (PST) šiemet laukia santūraus rezultatų gerėjimo. Tad analitikai, kurį laiką patarę privengti investicijų į statybų sektorių, keičia toną, rašo “Verslo žinios”.

PST generalinis direktorius Dalius Gecevičius teigė, jog kriziniais metais kitokių nei valstybinių ar ES pinigais finansuojamų projektų nebuvo, o dabar verslo užsakymai jau sudaro daugiau nei pusę visų užsakymų.

Jis užsiminė, kad PST svarsto galimybes po kelerių metų pertraukos vėl grįžti ir į gyvenamųjų namų statybos rinką. Šiuo metu yra rengiami tokių statybų projektai, o realios statybos bus pradėtos tada, kai tik bus pamatyta, kad “jos iš tiesų reikalingos”.

Vis dėlto į šiuos metus bendrovės vadovas dar žiūri santūriai – esą neišsižadama metų pradžioje skelbtos prognozės, kad šiemet nenumatoma didelio apyvartos šuolio, o užsakymų portfelis didės apie 10 proc.

Banko “Finasta” analitikas Tadas Povilauskas savo ruožtu prognozavo, jog PST grupė pajamas šiais metais, palyginti su praėjusiais, turėtų padidinti bent 20 proc.

Vertindami PST akcijas pagal santykinius rodiklius, analitikai pažymi, kad, tikint statybų sektoriaus atsigavimu, jos yra gana pigios, nors “LHV Pank” Finansų maklerio padalinio Lietuvoje vadovo pavaduotojas Saulius Lenauskas pastebėjo, jog “kiek patikimiau” atrodo Estijos statybų kompanijų perspektyvos.

Tačiau S.Lenauskas vertino, jog dabartinė PST akcijos kaina yra ganėtinai patraukli.

“Trumpuoju laikotarpiu neigiamo fono akcijoms gali suteikti Valdovų rūmų projekto likimas, tačiau ilgesniu laikotarpiu įmonės perspektyvos išlieka pozityvios”, – sakė S.Lenauskas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/pst-laukia-rezultatu-gerejimo

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.