- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

L.Pinkevičius tikisi išsaugoti iš varžytinių numatomus parduoti “Vilniaus vartus”

Autorius: veidas.lt | 2010 10 04 @ 14:35 | Aktualijos,Verslas | No Comments

Statybų ir investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovei “Ranga Group” priklausančios įmonės “Ranga IV investicijos” valdomas “Vilniaus vartų” komplekso turtas, kuris yra įkeistas Latvijos kapitalo “Citadele” bankui (buvęs “Parex” bankas), bus parduodamas iš varžytinių.

Vilniaus apygardos teismas praėjusią savaitę atmetė “Ranga IV investicijų” skundą ir paliko galioti įkeisto turto išvaržymą numatančią Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo hipotekos skyriaus 2010-ųjų sausio 27 dienos nutartį.

“Bylinėjimasis gali būti ilgas, skundų – daug. Pirmiausiai mes manome, kad jie neteisėtai nutraukė kreditavimo sutartį, yra ginčijamasi ir dėl administratoriaus, ir kitų niuansų. Jei nesusitarsime kitaip, teismai gali trukti kelerius metus”, – BNS sakė pagrindinis “Vilniaus vartų” savininkas L.Pinkevičius.

Tačiau, anot jo, tikimasi, kad pavyks rasti kompromisą ir atnaujinti komplekso veiklą.

Tuo tarpu “Citadele” valdybos pirmininkė Alma Vaitkunskienė BNS sakė, jog su “Ranga” ne kartą bandyta susitarti taikiai.

“Bankas yra ne kartą bandę dėl “Vilniaus vartų” susitarti. Dėjome visas pastangas, kad skolų klausimas būtų išspręstas taikiai. Pagal įstatymų nuostatas negalime atskleisti sutarties su klientu detalių, nes sutartys yra konfidencialios. Šiuo metu galiu pasakyti pasakyti tiek, kad teismų sprendimai yra tokie, kokie yra”, – teigė banko vadovė.

Apie 230 mln. litų kainavusių ir 2007-ųjų spalio pabaigoje atidarytų “Vilniaus vartų” turtas bus išvaržomas, siekiant išieškoti “Ranga IV investicijų” 29,009 mln. eurų (100,162 mln. litų) skolą “Citadele” bankui.

Iš varžytinių bus parduodamos bankui įkeistos administracinės ir komercinės patalpos, daugiau kaip 10 parduotuvių, restoranas, kavinė, naktinis klubas bei kitos patalpos, taip pat kilnojamasis turtas – baldai, interjero detalės, įrengimai, visos apyvartoje esančios prekių atsargos, kurios priklauso bendrovei “Fashion Gates”.

Šis nekilnojamasis ir kilnojamasis turtas “Citadele” bankui buvo įkeistas pagal 2007 metais sudarytą paskolos sutartį.

Rugsėjo pradžioje Vilniaus apygardos teismas taip pat leido iš varžytinių parduoti “Ranga IV investicijų” valdomą nekilnojamąjį turtą, esantį Vilniaus ir Jogailos gatvių gatvių sankryžoje, siekiant padengti 9,179 mln. eurų (33,558 mln. litų) skolą “Citadele” bankui.

Pastarasis turtas “Citadele” bankui buvo įkeistas pagal 2006 metų sindikuotos paskolos sutartį.

“Ranga IV investicijos” pernai patyrė 73,09 mln. litų nuostolių, bendrovės investicinis turtas per praėjusius metus sumažėjo beveik 90 mln. litų iki 78,7 mln. litų.

Vieną didžiausių Lietuvoje statybų ir investicijų į nekilnojamąjį turtą įmonių grupė “Ranga Group” priklauso verslininkui Laimučiui Pinkevičiui ir jo šeimos nariams.

“Vilniaus vartai” yra prabangus prekybos, verslo biurų ir gyvenamųjų namų kompleksas, pastatytas virš vienintelio Vilniuje požeminio tunelio šalia Seimo rūmų. Prieš terjus metus iškilęs centras buvo laikomas iššūkiu statybos versle.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/l-pinkevicius-tikisi-issaugoti-is-varzytiniu-numatomus-parduoti-vilniaus-vartus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.