- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Antanas Čepononis

Autorius: veidas.lt | 2011 01 27 @ 13:00 | Lietuva | 2 Comments

A.Čepononis savo veikla per pastarąją kadenciją įrodė, kad kai kurie gyvenimo provincijoje standartai gali būti aukštesni nei didmiesčiuose.

“Vienas geriausių merų Lietuvoje – be jokių abejonių, Antanas Čepononis, pradėjęs rajoną šildyti švariu, “nepriklausomu” ir pigiu kuru. Ir, svarbiausia, jis neverkšlena kaip kiti, kad “niekas neįmanoma, brangu ir pan.”, – taip skirdami savo balsą už Radviliškio rajono merą aiškino net keleto ministerijų atstovai.

11 mln. Lt (daugiausia tai ES paramos lėšos) kainavusi Radviliškio biokuro katilinė nuo šio šildymo sezono tiekia 70 proc. miestui reikalingos šilumos. Todėl dabar, pasak UAB “Radviliškio šiluma” direktoriaus Prano Mickaičio, Radviliškis jau yra nepriklausomas nuo dujų importo ir nuo jų kainos.

Kadangi biokuras pigesnis maždaug perpus, tai ir šiluma radviliškiečiams atpigo. O ir vietos ūkininkai randa naudos iš naujosios katilinės, mat biokatilinėje deginami karklai ir šiaudai.

Beje, pats meras viešai pareiškė, esą pastarąjį projektą sekėsi įgyvendinti geriausiai iš visų įgyvendintų ar įgyvendinamų Radviliškio rajono savivaldybės projektų.

Prieš keletą savaičių baigtas ir kitas projektas, aktualus dar neseniai “nusigyvenusio” ir į neviltį puolusio rajono gyventojams: atidarytas parapijos Socialinių paslaugų centras. 45 vietų centre laikiną užuovėją ras smurtaujančių, girtaujančių tėvų vaikai, mušamos moterys ir vyrai.

Be to, Radviliškyje, pasinaudojant ES parama, renovuota biblioteka, Sporto ir laisvalaikio centras, stadionas, darželiai, mokyklos, išgrįstos gatvės, ką jau kalbėti apie vėl garsėjantį Burbiškio dvarą.

Svarbu pabrėžti, kad A.Čepononis daug laiko praleidžia ne Radviliškyje, o Vilniuje, – taip jam pavyksta “prasimušti” finansavimą ir pasiekti, kad projektai gimtų ne tik popieriuje, bet ir realybėje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/geriausi-2011-metu-merai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.