- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Vidas Mikalauskas

Autorius: veidas.lt | 2011 01 29 @ 08:00 | Lietuva | 1 Comment

“Amžinuoju meru”, kaip ir dar keletas kolegų, pusiau juokais, pusiau rimtai neretai pavadinamas Varėnos rajono meras Vidas Mikalauskas šiai Pietų Lietuvos savivaldybei vadovauja jau keturioliktus metus. Todėl šio rajono pažanga iš esmės priklausė ir priklauso nuo šio politiko bei jo komandos. Ir nors su kaimyniniais Druskininkais Varėna irgi negali konkuruoti kaip įvairiapusio laisvalaikio ir pramogų vieta, vis dėlto šio rajono gyventojams yra ko pavydėti.

Pirmiausia šio rajono valdžia – viena iš nedaugelio sugebėjusių išlaikyti neprivatizuotą, bet pelningai dirbančią šilumos tiekimo įmonę. O tai lemia, kad šalčio poliumi vadinamos Varėnos gyventojai yra tarp mažiausiai mokančųjų už tiekiamą šilumą ir karštą vandenį.

Tiesa, kai prieš daugiau nei metus šiame rajone buvo įvesta atliekų tvarkymo sistema ir nustyta rinkliava, ne vienas varėniškis burnojo prieš naują mokestį. Tačiau iš tiesų Varėnai už šį darbą reikia rašyti aukščiausią balą, nes ji viena pirmųjų šalies savivaldybių, kuriose pradėtos rūšiuoti atliekos, – tai dar mažiau kenkia unikaliai šio regiono gamtai.

Be to, šios savivaldybės merija geba įtikinti centrinę valdžią argumentais ir gauna ganėtinai nemažas sumas krašto infrastruktūrai gerinti iš Valstybės investicijų programos, taip pat aktyviai naudojasi ES fondų parama.

Varėna, naudodamasi ES fondais, viena pirmųjų pastatė Socialinių paslaugų centrą, pradėjo tiesiogiai transliuoti internetu tarybos posėdžius, renovavo ligoninę, daugelį mokyklų, kultūros centrą, stadioną, įrengė modernias vaikų žaidimų aikšteles, pirmą šiuolaikišką socialinį daugiabutį 32 šeimoms.

Šįmet Varėnoje turėtų būti baigtas daugiafunkcis kompleksas, kuriame bus galima sportuoti, pramogauti, rengti konferencijas, parodas, aktyviai ilsėtis.

Pats V.Mikalauskas, beje, panašiai kaip ir daugelio kitų kaimiškų rajonų merai, linkęs tiesiogiai bendrauti su vietos žmonėmis – tiek savivaldybėje rengdamas individualius priėmimus, tiek lankydamasis namuose ar globos įstaigose.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/geriausi-2011-metu-merai-6

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.