- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Dvyliktą kartą iškilmingai pagerbtas geriausias metų vadovas

Autorius: veidas.lt | 2012 03 06 @ 07:49 | Lietuva | 1 Comment


Bendrovės “Schmitz Cargobull Baltic” generalinis direktorius Raimundas Petrauskas papildė Petro Vileišio vardo premijos laureatų gretas.

Praėjusį pirmadienį Prezidentūroje apdovanotas savaitraščio “Veidas” organizuojamo konkurso “Metų vadovas 2011″ laureatas Raimundas Petrauskas (48 m.), Panevėžyje įsikūrusios UAB “Schmitz Cargobull Baltic” gen. direktorius.
“Veido” idėją pastebėti ir išskirti inovatyvius, socialiai atsakingus, sėkmingai dirbančius įmonių vadovus palaikanti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė savo sveikinimo kalboje pabrėžė: “Yra metų metus vadovaujantys ir yra Metų vadovai. Pirmi džiaugiasi būdami, antri – veikdami. Šiandien sveikiname tuos, kurie poziciją pavertė galimybe savo komandai, verslui ir netgi Lietuvai.”
Prezidentė pabrėžė, kad Metų vadovų sunkmetis negąsdina, jie visada siekia maksimumo. “Kviečiu ir toliau būti atsakingais lyderiais versle ir visuomenėje. Būti ne tik vedliais į pelną, bet ir tiltais į glaudžiais ryšiais susijusią visuomenę”, – vesdama paraleles su Petro Vileišio asmenybe linkėjo prezidentė geriausiam šių metų vadovui R.Petrauskui bei dar keturiems šio konkurso nominantams ir visiems į renginį susirinkusiems įmonių vadovams.

R.Petrauskas išsiskiria naujoviška vadyba ir sąžiningumu
Savaitraščio “Veidas” leidėjas dr. Algimantas Šindeikis priminė, kad Metų vadovo apdovanojimas susietas su P.Vileišio asmenybe labai atsakingai: “Skulptūroje pavaizduotas P.Vileišis buvo tas žmogus, kuris sujungė tarpusavyje sunkiai jungiamus dalykus: verslą, visuomenę, politiką, žurnalistiką. Jis buvo unikalus: talentingas inžinierius, statęs tiltus Rusijoje ir iš to pelnęs kapitalą, ir matęs, kaip prasmingiau išleisti pinigus, tai yra leidžiant laikraštį ir taip šviečiant visuomenę.”
Pasak A.Šindeikio, šio laikmečio politikai, kalbėdami apie verslo atsakomybę, linkę žvelgti paprastai ir vertinti tik sumokamus mokesčius. “Veido” nuomone, verslas yra ne tik mokesčiai, bet ir socialinė atsakomybė, kokybiškos darbo vietos, viltis žmonėms. “Toks ir yra šių metų konkurso laureatas R.Petrauskas”, – pabrėžė “Veido” leidėjas.
“Veido” vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas pridūrė, kad šiųmetis laureatas, UAB “Schmitz Cargobull Baltic” vadovas, ne tik taiko iš tiesų pažangius ir progresyvius, vakarietiškus vadybos metodus, bet kartu yra labai šiltas ir, svarbiausia, nepriekaištingos reputacijos žmogus. “Veido” žurnalistai įvairiais būdais šniukštinėjo laureato biografiją ir mėgino ieškoti “dėmelių”: skambino į “Sodros” Panevėžio skyrių, Darbo inspekciją, konkurentams, pagaliau buvusiems ir esamiems darbuotojams – nė vienas nepasakė nieko blogo. Priešingai, vardijo tik teigiamas savybes ir ypač pabrėžė sąžiningumą, žodžio laikymąsi, pagarbą net žemiausio rango darbuotojams bei kuklumą.
“Jis išliko sąžiningas su darbuotojais ir tuomet, kai dukart teko įmonę gaivinti iš numirusių: pirmąkart prieš 18 metų, kai buvo paskirtas šios bendrovės bankroto administratoriumi, antrąkart – per 2009 m. ūkio ir finansų krizę”, – sakė “Veido” vyr. redaktorius.
Renginyje pasidžiaugta, kad nė vienas iš dvylikos išrinktų Metų vadovų iki šiol “nepaslydo”, nesusikompromitavo, nesusigadino biografijos ir nebankrutavo.
Be to, pasak G.Sarafino, ypač džiugina, kad net nesistengiant Metų vadovais išrenkami ne vilniečiai ir tokie vadovai, kurie paprastai gana retai šmėžuoja viešumoje: “Užpernai Metų vadovu tapo Sigitas Žvirblis, verslą įsukęs Pabradėje, pernai pažangiausiu vadovu išrinktas Juozas Martikaitis iš Garliavos, o šiemet – verslo įmonės vadovas iš Panevėžio. Tai ypač gera žinia, liudijanti, kad vadybos etalonais galima tapti ne tik sostinėje, o, tiesą sakant, bet kur.”

Konkuruojantys tik pigia darbo jėga neturi ateities
Nugalėtojo pasveikinti atvykęs susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pabrėžė, kad UAB “Schmitz Cargobull Baltic” vadovo išrinkimas geriausiu praėjusių metų vadovu liudija tai, kokia svarbi mūsų ūkiui yra transporto sritis.
O ūkio ministras Rimantas Žylius pratęsė mintį: “Svarbu pasidžiaugti ne tik tuo, kad R.Petrausko vadovaujama įmonė puikiai pergyveno abi krizes ir po jų net padidino apyvartą bei gerokai prisidėjo prie valstybės biudžeto surinkimo, bet labai džiugu ir tai, kad šio Vokietijos koncerno Lietuvos padalinio inžinieriai savo sukurta produkcija – izoterminėmis priekabomis, puspriekabėmis, kurių vienas galas gali šaldyti, o kitas šildyti gabenamus produktus, garsina Lietuvos ir viso mūsų šalies ūkio vardą.”
Pats laureatas R.Petrauskas, sakydamas kalbą, dar kartą pademonstravo inovatyvaus vadovo ir labai kuklaus žmogaus savybes. Padėkojęs konkurso rengėjams, komisijai, darbuotojams, partneriams ir klientams, kurių dėka pasiekė puikių rezultatų, sakė manąs, kad tai ne tik 2011 metų darbo, bet ir viso ilgo įmonės kelio įvertinimas.
O kreipdamasis į kolegas geriausias 2011 metų vadovas sakė: “Lietuva dažnai laikoma pigios darbo jėgos šalimi, bet aš manau, kad tie vadovai, kurie taip mano ir taip pristato Lietuvą, neturi ateities. Linkiu kolegoms įmonių vadovams įžvelgti besikeičiančioje situacijoje, dramatiškoje rinkoje platesnių verslo galimybių, įvertinti savo talentingas komandas ir rinkose kovoti ne tik pigia darbo jėga, bet ir vertingais produktais, už kuriuos mūsų klientai sutiktų gausiai mokėti. O tų uždirbtų pinigų užtektų ir pelningai įmonių plėtrai, ir solidiems mūsų įmonių darbuotojų atlyginimams.”
Metų vadovo konkurso vertinimo komisijos vadovė, banko “Citadele” valdybos pirmininkė Alma Vaitkunskienė pabrėžė, kad autoritetingai 15 narių vertinimo komisijai šiemet svarbiausia buvo išskirti tuos vadovus, kurie yra veržlūs, ambicingi, geba peržengti destruktyvią rutiną, yra atsakingi prieš vietos bendruomenę, skatina regionų vystymąsi, ugdo įmonės darbuotojų komandinę dvasią, įtraukia darbuotojus į įmonės valdymą, juos vertina ir motyvuoja, moka svarius atlyginimus ir kurių vadovaujamos įmonės yra inovatyvios, o jų rezultatai svarbūs ne tik vietos, bet ir užsienio rinkose.
“Šios svarbiausios lyderio savybės lemia visos įmonės sėkmę, – pabrėžė A.Vaitkunskienė. – Be to, komisijai labai svarbu išnagrinėjus įmonių sėkmės istorijas per “Veidą” perduoti šią žinią dar daugiau kaip 100 tūkst. įmonių vadovų, ypač tiems, kurie vadovauja smulkioms ir vidutinėms įmonėms.”
A.Vaitkunskienė išdėstė komisijos nuomonę, kad šiųmetis lyderis R.Petrauskas bei dar keturi nominantai – “Amilinos” generalinis direktorius Mindaugas Gedvilas, Vakarų laivų gamyklos generalinis direktorius Arnoldas Šileika, UAB “Arginta” vadovai ir bendrasavininkiai Artūras Mrazauskas ir Gintautas Kvietkauskas bei valstybės įmonės “Klaipėdos nafta” vadovas Rokas Masiulis ir atitinka visas minėtas lyderio, garantuojančio sėkmę įmonei, savybes.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/dvylikta-karta-iskilmingai-pagerbtas-geriausias-metu-vadovas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.