- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Didysis žygis po Lietuvą: 1400 km, arba dešimt neatrastų vietų

Autorius: veidas.lt | 2010 07 15 @ 16:54 | Kelionės | 2 Comments

Ir aktyvų laisvalaikį garbinantį, ir pažintinių žinių ištroškusį tikrai suvilios kelionės, įeinančios į projektą “Didysis žygis po Baltijos šalis”. Jo dalyviais tapę rekomenduojamas vietas gali apžiūrėti pigiau, o užsiregistravę bei sudalyvavę žaidime – dar ir prizų laimės.

Pirmyn į didįjį žygį!

Net kelias dešimtis tūkstančių keliautojų kasmet sutraukia Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos jau ketvirtus metus organizuojamas projektas “Didysis žygis po Baltijos šalis”, kuris šįmet tęsis iki rugsėjo 30 d.
Baltijos šalių žygeiviai kviečiami Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje aplankyti po dešimt įspūdingų turistinių objektų.

Norintiems dalyvauti dar ir projekto žaidime verta užsiregistruoti  interneto svetainėje www.greatbaltic.eu, kurioje yra visa informacija apie rekomenduojamas aplankyti vietas. Taip pat čia sužinosite, kur nuvykę turėsite įsiamžinti, kad paskelbę svetainėje nuotraukas galėtumėte laimėti įvairių prizų. Beje, interneto svetainėje galima išsispausdinti žygio lankstinuką, kurį taip pat rasite ir visuose turizmo informacijos centruose. Tai naudinga, nes su lankstinuku į lankytinas vietas pateksite perpus pigiau ar visai nemokamai! Šįkart pakeliaukime po Lietuvą.

Po vaškinių figūrų muziejaus stogu – ir Merlin Monro, ir popiežius

Vilniuje šalia Aušros vartų duris atvėręs pirmasis Baltijos šalyse vaškinių figūrų muziejus. Vos į jį įžengus pasitinka tarsi atgiję Leonardo da Vičio “Paskutinės vakarienės” ir Pauliaus Rubenso “Nuėmimo nuo kryžiaus” paveikslai, o paėjėjus toliau matyti iš animacinių filmukų ir populiarių filmų pažįstami personažai. Laipteliais nusileidę žemyn pamatysite, kaip pasaulio likimą sprendžia Franklinas Ruzveltas, Josifas Stalinas, Adolfas Hitleris ir Vinstonas Čerčilis, o kortų partiją galėsite sužaisti su prieš šimtmetį buvusia populiaria išsigimėlių trupe – žmogumi dviem galvom, vienaakiu ir pan.

"Veido" archyvas

Po vaškinių figūrų muziejaus stogu…

Vaškinių figūrų muziejuje vietą atrado daugiau nei šimtas įvairios tematikos ir profesijos atstovų originalaus dydžio figūrų: nuo Leonardo da Vinčio, Adolfo Hitlerio, Madonos iki vaikų pamėgtų personažų – Šreko ir Fionos. Pagaminti vieną tokią figūrą atsieina apie 50 tūkst. litų ir trunka nuo pusmečio iki metų. Apskaičiuota, kad visos kolekcijos vertė siekia tris milijonus litų!

Šiuolaikinio meno gerbėjams – keisčiausios fantazijos

Pavažiavę apie 20 kilometrų nuo Vilniaus, Sudervėje pateksite į keisčiausių fantazijų pasaulį. Čia palei Vilnojos ežero krantą ir net pačiame ežere rikiuojasi daugiau kaip 60 akmeninių skulptūrų. Tai Vilnojos akmens skulptūrų parkas – unikalus šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi, nuolat pasipildantis naujais eksponatais. Skulptūras iš lietuviško granito kūrė menininkai iš daugiau kaip 30 pasaulio šalių, todėl parke juntama stiliaus, tradicijų ir idėjų įvairovė. Apsilankymas Vilnojos akmens skulptūrų parke nemokamas, o greta yra ir viešbutis, kuriame gali apsistoti atvykę iš toliau ar ieškantys romantikos.

"Veido" archyvas

Palei Vilnojos ežero krantą ir net pačiame ežere rikiuojasi daugiau kaip 60 akmeninių skupltūrų

Druskininkuose – Tarzano dvasia

Druskininkuose įsikūrusį “One” nuotykių parką ant Nemuno kranto mielai aplankytų ir Tarzanas. Vien jau tam, kad pasimėgautų “Tarzano skrydžiu per Nemuną” – daugiau nei 400 m ilgio trasa virš upių tėvo. Tarp medžių įrengtose aštuoniose trasose, kurių bendras ilgis viršija 2 km, jūsų laukia apie šimtą rungčių, įskaitant daugiau nei 25 adrenalino kupinus nusileidimo takus (keturi iš jų per Nemuną).

"Veido" archyvas

“One” nuotykių parke daugiau nei 400 m ilgio trasa virš Nemuno

“One” nuotykių parkas ieškančius nepakartojamų įspūdžių kviečia apsilankyti naktinėje programoje. Čia pramogauti gali vos pirmuosius žingsnius pradėję žengti vaikai ir senjorai, mat kiekvienas sau tinkamą trasą ras pagal fizinį pasirengimą. Be to, mažaisiais drąsuoliais užsiims patyrę parko prižiūrėtojai, tad tėveliai galės įveikti sudėtingesnes ir painesnes trasas. Kadangi po aktyvaus sporto norisi pasistiprinti, nepamirškite įsidėti užkandžių – parko medyje yra įrengtos pavėsinės, kuriose ilsintis galima pasigrožėti gamta.

Salake ošia jūra

Gražutės regioninio parko centre esantis Vidos Žilinskienės jūrų muziejus yra bene labiausiai nuo vandenyno nutolęs jūrų muziejus. Asmeninėje mokytojos ir visuomenininkės tris dešimtmečius rinktoje kolekcijoje sukaupta per 3 tūkst. įspūdingų eksponatų: jūrų gyvūnų, kriauklių, koralų, fosilijų. Pirmuosius eksponatus moteris pradėjusi rinkti kaip mokymo priemonę, mat pradinukams vien išgirsti nepakanka. “Jei neparodysi ir neduosi pačiupinėti, jų žinios sieks tik iki durų”, –  pasakoja V. Žilinskienė.

"Veido" archyvas

Vidos Žilinskienės jūsų muziejus yra bene labiausiai nuo vandenyno nutolęs jūsų muziejus

Ir dabar muziejaus lankytojams ji negaili įdomių bei pamokančių istorijų. Čia galima išgirsti kriauklių ošimą, sužinoti, kurioje šalyje įmanoma atsiskaityti jūros geldelėmis, o kurių jūros grožybių nevalia čiupti į rankas, mat jose gali būti pavojingų gyventojų… Išvykstant verta nusifotografuoti su kaukučiu – sakoma, jis atneš laimę, jeigu sugalvoję norą jį paslapčia patrinsite.

Rogučių trasa vasarą?!

Anykščiuose jau beveik metai veikia vienintelis Lietuvoje vasaros rogučių nusileidimo atrakcionas. Šis nusileidimas, primenantis linksmųjų kalnelių pramogą, leidžia patirti žiemos malonumą net ir tada, kai tvoskia karštis. Bendras atrakcionų ilgis 500 m, yra penki posūkiai, tramplinas ir kilpa. Rogutėmis skriesite net 40 km/h greičiu, tačiau jis dar padidėja skriejant posūkiu! Tačiau neišsigąskite – greitį galima reguliuoti rankiniais stabdžiais. Tai ar pasiilgote kvapą gniaužiančių emocijų?

"Veido" archyvas

Vasaros rogučių nusileidimas, primenantis linksmųjų kalnelių pramogą

Bistrampolio dvare – muzikos festivaliai

Panevėžio rajone esančio vieno reikšmingiausių dvarų Šiaurės Lietuvoje buvusiame žirgyne įrengta koncertų salė. Joje kiekvieną vasarą vyksta garsieji Bistrampolio muzikos festivaliai, kuriuos harmoningai papildo įspūdingi 1855 m. klasikiniu stiliumi pastatyti Bistrampolio dvaro rūmai. Kažkada juose, rinkdamas medžiagą garsiajai istorijai “Tvanas”, vasarą leido Nobelio premijos laureatas lenkų rašytojas Henrykas Sienkiewiczius. Taigi akis paganysite po unikalų dvaro rūmų statinių ansamblį, atsigaivinsite parke, apmąstydami turtingą dvaro istoriją.

"Veido" archyvas

Kiekvieną vasarą vyksta garsieji Bostrampolio muzikos festivaliai

Atokiau nuo centrinių rūmų esančioje koplyčioje įrengtas knygnešių muziejus, saugantis garsaus dailininko Antano Kmieliausko knygnešystės motyvais nutapytą freską, taip pat autentišką kryžių, kurį apsikabinęs 1918 m. mirė garsiausias Lietuvos knygnešys Jurgis Bielinis.

Atgyja garsaus odos pramonininko istorija

Šiauliuose esanti Ch.Frenkelio vila – vienas iš nedaugelio Lietuvoje esančių XX a. pradžios moderno architektūros (secesija, jugendas) paminklų. Pastato interjeras išsiskiria puošnia medžio apdaila, įspūdingų freskų fragmentais. Turėsite puikią galimybę pabūti stilizuotoje provincijos dvaro (Geltonoji – damų ir Žalioji – vyrų svetainė; Rytų meno, Karalių galerijos) ir miesto (retrokino salė “Kapitol”, prieškario gatvės ir parduotuvės) aplinkoje.

"Veido" archyvas

Frenkelio viloje atgyja garsaus odos pramonininko istorija

Paslaptingoji Klaipėdos pilis

Nuo Klaipėdos pilies prasidėjo Klaipėdos istorija, tad autentiškos XVI–XVIII a. poternos – geriausia vieta susipažinti su pilies ir uostamiesčio istorija nuo XIII iki XX a. Klaipėdos pilis per daug metų atlaikė ne vieną puolimą, buvo niokojama, tad jos sienos iki šių dienų išsaugojo ne vieną padavimą ir įkvepiančią istoriją. Sakoma, kad kartą atsilaikyti padėjo sūris: pilį užimti ketinusiems švedams pilies gyventojai numetė didelį sūrį. Kariai apsigavo manydami, kad pilies gyventojai turi daug maisto (kad net sūriais svaidosi!) ir kad lengvai pilies paimti nepavyks, tad nieko nepešę pasitraukė.

"Veido" archyvas

Klaipėdos pilis iki šių dienų išsaugojo ne vieną padavimą ir įkvepiančią istoriją

Pilyje draugiją rado piliavietėje ir senamiestyje aptikti archeologiniai radiniai, dokumentai, miesto antspaudai, rekonstruoti kostiumai ir net renesansinės Klaipėdos simbolis – XVI a. vidurio auksinis žiedas su deimantu.

Pasigrožėti Nidos panorama

Kviečia 1,8 km ilgio pažintinis takas, įrengtas pietinėje Nidos gyvenvietės dalyje. Vaikščiodami juo išvysite nuostabiausių augalų, kerpių, grybų, vabzdžių, paukščių rūšių, pasisvečiuosite genio kalvėje, susipažinsite su medžio biografija bei pasigėrėsite nuostabiais gamtos peizažais, aplankysite vietovės simbolį – Nidos švyturį, Saulės laikrodį.

Kaune aukščiausia – Kristaus Prisikėlimo bažnyčia

Kauno paminklinė Kristaus Prisikėlimo bažnyčia – tai Lietuvos prisikėlimo simbolis. Joje ne tik pasimelsite, pasigrožėsite vidumi, aplankysite rūsyje įrengtą kolumbariumą, bet ir laiptais ar liftu pakilsite į terasą, nuo kurios aukštybių matomas vaizdas tiesiog užgniaužia kvapą! Ten pat apžiūrėsite atstatytą kuklią ir kartu iškilmingą Švč. Mergelės Marijos koplytėlę, kuri darniai susilieja su nuostabia Kauno bei jo apylinkių panorama.

"Veido" archyvas

Kaune aukščiausia – Kristaus Prisikėlimo bažnyčia

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/didysis-zygis-po-lietuva-1400-km-arba-desimt-neatrastu-vietu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.