- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Baltarusijos generalinis prokuroras žada nubausti riaušių Minske organizatorius

Autorius: veidas.lt | 2010 12 20 @ 16:27 | Aktualijos | 1 Comment

Baltarusijos generalinis prokuroras Grigorijus Vasilevičius pareiškė, kad per tyrimą bus nustatyta, kiek kaltas kiekvienas riaušių Minske organizatorius, ir atsižvelgiant į tai bus sprendžiama, ar bus patraukti šie piliečiai baudžiamojon atsakomybėn.

“Generalinė prokuratūra įspėjo tuos asmenis, kurie ragino ateiti po balsavimo į aikštę ir surengti nesankcionuotą masinį renginį”, – pirmadienį anksti ryte žurnalistams sakė G.Vasilevičius.

Pasak jo, teisėsaugos institucijos “darė viską , kad užkirstų kelią tokio pobūdžio neteisėtiems veiksmams”.

Savo ruožtu Vidaus reikalų ministerijos vadovas Anatolijus Kulešovas pranešė, kad sulaikyti be valdžios leidimo surengtos akcijos organizatoriai.

Ministras pareiškė, kad “minia daužė ir laužė viską savo kelyje, priešindamasi teisėtiems valdžios atstovams”.

A.Kulešovas sakė, kad VRM įtaria riaušių organizavimu konkrečius žmones, kurių pavardės kol kas neskelbiamos.

Maždaug po paros, pasak ministro, bus paskelbtos pavardės tų, kurie ragino pradėti riaušes.

Milicija naktį iš sekmadienio į pirmadienį suėmė kelis šimtus protestuotojų, tarp jų keturis opozicijos iškeltus kandidatus į prezidentus. Pareigūnai panaudojo jėgą, vaikydami masinę demonstraciją prieš numatomą Aleksandro Lukašenkos pergalę ginčijamuose rinkimuose.

Milicija suėmė mažiausiai keturis iš devynių A.Lukašenkos varžovų – Andrejų Sanikovą, Nikolajų Statkevičių, Grigorijų Kostusevą ir Vitalijų Rymaševskį.

Prezidento posto taip pat siekęs Vladimiras Nekliajevas smarkiai nukentėjo per susirėmimus su milicija, kurių metu pareigūnai naudojo garsines granatas, o kelis protestuotojus sumušė guminėmis lazdomis.

V.Nekliajevas greitosios pagalbos automobiliu buvo išvežtas į ligoninę, o jo šalininkai sakė, kad kandidatas patyrė vidutinio sunkumo galvos smegenų traumą.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/baltarusijos-generalinis-prokuroras-zada-nubausti-riausiu-minske-organizatorius

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.