- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Baltarusijoje prasidėjo išankstinis balavimas

Autorius: veidas.lt | 2010 12 14 @ 14:30 | Užsienis | No Comments

Baltarusijoje antradienį 10 val. vietos laiku prasidėjo išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose, kuris baigsis gruodžio 18 dieną.

Kaip pranešė Centrinės rinkimų komisijos sekretorius Nikolajus Lozovikas, remiantis jo turima informacija, visos rinkimų apylinkės tinkamai pasirengusios išankstiniam balsavimui.

“Kai į rinkimų apylinkes buvo atvežti balsalapiai, patalpas, kuriose jos yra, pradėjo visą parą saugoti milicija”, – sakė jis.

Pasak N.Lozoviko, per šiuos rinkimus imtasi papildomų biuletenių bei dokumentų apsaugos priemonių.

“Nurodyta, kad vykstant išankstiniam balsavimui per pietų pertrauką ir naktį visi dokumentai turi būti laikomi seife, o balsadėžės plyšys turi būti užklijuotas popieriaus lapu su rinkimų komisijos pirmininko ar jo pavaduotojo parašu”, – aiškino komisijos sekretorius.

Be to, sakė N.Lozovikas,”šių rinkimų naujovė yra ta, kad 582 apylinkėse (iš daugiau kaip 6 tūkst.) pastatytos permatomos balsadėžės”.

CRK sekretorius vylėsi, kad “jokių rimtų incidentų pas mus nebus, visi Rinkimų kodekso reikalavimai bus vykdomi”. Jis taip pat nurodė, kad “pasibaigus kiekvienos dienos balsavimui, bus iškabintas protokolas, kiek rinkėjų balsavo iš anksto”.

N.Lozovikas priminė, kad remiantis įstatymais, balsavimas vyks daugiau kaip 6 tūkst. rinkimų apylinkių nuo 10 iki 14 valandos ir nuo 16 iki 19 valandos. Jis taip pat patikslino, kad per išankstinį balsavimą negalima balsuoti namie, taip pat apylinkėse, organizuotose per rinkimus ligoninėse, sanatorijose, poilsio namuose ir kitose stacionarinėse gydymo ir profilaktikos įstaigose.

2006 metų prezidento rinkimuose iš anksto per penkias dienas balsavo 31,3 proc. rinkėjų.

Opozicijos kandidatai ragino rinkėjus neiti iš anksto balsuoti, nes, jų nuomone, valdžia klastoja rinkimų rezultatus dabartinio valstybės vadovo Aleksandro Lukašenkos naudai.

Kalbėdamas apie CRK prognozes dėl išankstiniame balsavime šiuose rinkimuose dalyvausiančių rinkėjų skaičiaus N.Lozovikas pareiškė: “Centrinė rinkimų komisija niekada nedaro tokių prognozių. Mes dirbsime, remdamiesi faktais”, – pabrėžė CRK sekretorius.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyks gruodžio 19 dieną.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/baltarusijoje-prasidejo-isankstinis-balavimas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.