- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

“WikiLeaks” vadovas sako, kad JAV siekia jį nuteisti

Autorius: veidas.lt | 2010 12 13 @ 14:00 | Užsienis | 2 Comments

Tinklalapio “WikiLeaks”, kuris supykdė Vašingtoną, viešindamas slaptus JAV dokumentus, įkūrėjas Julianas Assange’as (Džulianas Asandžas) sekmadienį parodytame dokumentiniame filme sakė, kad jam gresia teisminis persekiojimas Jungtinėse Valstijose, taip pat kad yra nusivylęs teisingumu Švedijoje.

J.Assange’as buvo suimtas Didžiojoje Britanijoje pagal tarptautinį arešto orderį, kurį išdavė Švedija, siekianti jį apklausti dėl įtariamų lytinių nusikaltimų prieš dvi moteris. “WikiLeaks” įkūrėjas šiuos kaltinimus atmeta.

“Atvykau į Švediją kaip pabėgėlis leidėjas, įsitraukęs į nepaprastą kovą dėl leidybos su Pentagonu, per kurią suiminėjami žmonės, o mane mėginama kaltinti šnipinėjimu”, -J.Assange’as sakė duodamas interviu dokumentiniame filme, kuris buvo parodytas per Švedijos visuomeninę televiziją.

“Taigi esu nelaimingas ir nusivylęs, kaip yra piktnaudžiaujama Švedijos teisingumo sistema”, – 39 metų Australijos pilietis, duodamas interviu prieš areštą.

J.Assange’o vėl turėtų stoti prieš britų teismą antradienį. Jo advokatas Švedijoje sakė kovosiantis, kad aktyvistas nebūtų išduotas Stokholmui.

Viena iš J.Assange’o gynėjų Britanijoje – advokatė Jennifer Robinson (Dženifer Robinson) – penktadienį Londone sakė televizijai “ABC News”, kad JAV neišvengiamai pateiks kaltinimus jos klientui. Tačiau televizijos pranešime ši tema išsamiau nekomentuojama.

JAV teisingumo departamentas svarsto galimybes iškelti “WikiLeaks” baudžiamąją bylą dėl įvairių įtariamų nusikaltimų, tarp jų – dėl 1917 metais priimto Šnipinėjimo įstatymo pažeidimų, susijusių su šimtų konfidencialių arba įslaptintų JAV diplomatinių pranešimų paviešinimu.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/wikileaks-vadovas-sako-kad-jav-siekia-ji-nuteisti

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.