- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

VRK panaikino Seimą į savivaldą iškeitusio liberalo V.Grubliausko mandatą

Autorius: veidas.lt | 2011 04 05 @ 18:54 | Lietuva,Savivaldybių rinkimai | No Comments

Vyriausioji rinkimų komisija antradienį (VRK) Liberalų sąjūdžio atstovui Vytautui Grubliauskui nutraukė Seimo nario įgaliojimus.

Politiko įgaliojimai parlamente antradienį priimtu VRK sprendimu nutraukiami nuo balandžio 12 dienos, kuomet į pirmą posėdį renkasi Klaipėdos miesto savivaldybės taryba.

Likus šiek tiek daugiau nei metams iki Seimo kadencijos pabaigos V.Grubliauskas palieka parlamentą dėl Klaipėdos miesto mero posto, į kurį jį kelia koalicinį susitarimą pasirašę uostamiesčio politikai.

Vienamdatėje Danės apygardoje išrinktam liberalui atsisakius Seimo nario mandato, čia turės vykti nauji rinkimai į atsilaisvinusią vietą parlamente.

Susitarimą dėl Klaipėdos valdančiosios koalicijos formavimo praėjusią savaitę pasirašė penkių partijų atstovai – iš viso 19 politikų iš 31, išrinkto į naująją tarybą.

Prie jau anksčiau bendradarbiavimo susitarimą jau pasirašiusių 15 Liberalų sąjūdžio, Liberalų ir centro sąjungos bei Rusų aljanso atstovų prisidėjo trys “tvarkiečiai” bei vienas socialdemokratas, taip užtikrindami daugumą taryboje.

Iš viso į naująją Klaipėdos tarybą išrinkti trys socialdemokratai, bet du iš jų ketvirtadienį pasirašant susitarimą nepasirodė. V.Grubliauskas BNS teigė negalintis atsakyti, ar jie taip pat ketina prisidėti prie koalicijos.

Liberalų sąjūdis Klaipėdos miesto taryboje gavo septynis mandatus. Antrą-trečią vietas pasidalijo liberalcentristai ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), gavę po penkis mandatus. Po tris mandatus gavo socialdemokratai, Rusų aljansas, “tvarkiečiai” ir “darbiečiai”, du mandatus iškovojo Rusų sąjunga.

Klaipėdos miesto taryboje iš viso yra 31 vieta.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/vrk-panaikino-seima-i-savivalda-iskeitusio-liberalo-v-grubliausko-mandata

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.